Atlet roku zná desítku nominovaných, jasnou favoritkou je Hejnová

22. 10. 2015 11:48
Zuzana Hejnová.
Zuzana Hejnová. | Foto: ČTK

Praha - Prakticky jediná favoritka na vítězství Zuzana Hejnová vévodí desetičlenné nominaci, z níž vzejde Atlet roku. Hejnová byla na mistrovství světa v Pekingu jedinou českou medailistkou, když obhájila zlato v běhu na 400 metrů překážek.

Podle abecedního pořadí jsou v desítce také výškař Jaroslav Bába, tyčkař Michal Balner, chodkyně Anežka Drahotová, mílař Jakub Holuša, dálkař Radek Juška, vícebojařka Eliška Klučinová, čtyřstovkař Pavel Maslák a oštěpaři Barbora Špotáková a Vítězslav Veselý.

Hejnová vyhrála anketu v roce 2013. Loni nebyla ani v desítce, neboť léčila zlomenou nohu a bolavou patu, kvůli níž sezonu předčasně ukončila. Letos prožila skvělý návrat.

Konečné pořadí, které určily hlasy 136 trenérů, funkcionářů a novinářů, bude vyhlášeno na slavnostním večeru v pražském hotelu Ambasador Zlatá husa v sobotu 7. listopadu. Diváci se zároveň dozvědí i vítěze kategorií Junior, Objev a Trenér roku.

Loňské vítězce ankety Špotákové se nevydařilo MS, ale do desítky se podesáté v kariéře dostala díky vítězství v Diamantové lize. Hejnová je v nominaci podeváté. Nejčastěji se do elitní desítky dostal Jaroslav Bába, který v ní figuruje pojedenácté. Jako první se do desítky nevešel bronzový koulař z halového ME v Praze Ladislav Prášil.

Další pořadí:

11. Prášil (koule) 209 bodů, 12. Helcelet (víceboje) 61, 13. Rosolová (400 m př.) 51, 14. Schorná-Matyášová (běh do vrchu) 30, 15. Jirka (200 m) 26, 16. Kudlička (tyč) 25, 17. štafeta 4x400 m (Němeček, Šorm, Tesař, Maslák) 21, 18. Hrubá (výška) a Svoboda (110 m př.) oba 13, 20. Marcell (koule) 10.

Aktualizováno před 35 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.