Atlanta v NBA vyhrála podesáté v řadě

15. 1. 2015 9:47
Basketbalisté Atlanty jsou v NBA týmem s aktuálně nejlepší formou. Ve středu bez problémů zdolali Boston 105:91 a vyhráli desátý zápas v řadě.
Atlanta má ze všech týmů NBA aktuálně nejlepší formu
Atlanta má ze všech týmů NBA aktuálně nejlepší formu | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Atlanty jsou v NBA týmem s aktuálně nejlepší formou. Ve středu bez problémů zdolali Boston 105:91 a vyhráli desátý zápas v řadě. Hawks mají dvoucifernou šňůru výher poprvé od sezony 1997/98 a s bilancí 31 výher a osmi porážek dál vládnou Východní konferenci.

Atlanta sice hrála druhý zápas ve dvou dnech, ale trenér Mike Budenholzer rozložil zátěž tak, že v úterý odpočívali tři hráči ze základní pětky a ve středu ti zbylí dva - Kyle Korver a Al Horford. Celtics ve druhé čtvrtině špatně bránili a Atlanta získala dvouciferný náskok, o který už nepřišla. "Je to teprve začátek dlouhé sezony, takže nijak přehnaně nadšení z těch výher nejsme," řekl autor 22 bodů Jeff Teague, jenž spolu se spoluhráčem DaMarrem Carrollem nejlepším střelcem zápasu.

Wizards zvládli drama s Chicagem

John Wall z Washingtonu nastřílel deset ze svých 21 bodů v poslední čtvrtině a Wizards udrželi v závěru vedení nad Chicagem, když stejného soupeře porazili podruhé během šesti dní. Bulls vedli v prvním poločase až o 11 bodů, ale pak jim vůbec nevyšla třetí čtvrtina a ze sedmibovové ztráty se už v poslední dvanáctiminutovce nedostali, i když byli několikrát na rozdílu jediného bodu.

Chicago prohrálo navzdory sezonnímu maximu 32 bodů Derricka Rose. Ten dal hned sedmnáct bodů v úvodní čtvrtině, kterou zakončil přesnou střelou z poloviny hřiště. Spoluhráči mu ale tentokrát moc nepomohli.

"Je to pro nás důležitá výhra. Chceme být elitním týmem a nejlepším týmem ve Východní konferenci. Pokud to vážně chceme, tak musíme vyhrávat takovéhle těžké zápasy venku," řekl střelec Washingtonu Bradley Beal, jenž zaznamenal 17 bodů.

Golden State Warriors smetli oslabené Miami

I nejlepší tým Západní konference hraje v posledních dnech skvěle. Golden State Warriors zničili oslabené Miami 104:89 a vylepšili svou bilanci už na 31 výher a pět porážek. Stephen Curry trefil sedm trojek a nakonec dal 32 bodů, když Warriors plně využili absence hvězdy hostí Dwyanea Wadea. Heat v posledních dnech porazili oba týmy z Los Angeles, ale bez Wadea vůbec nestačili a jasně prohráli. Chris Bosh za ně nastřílel 26 bodů.

Ani 37 bodů LaMarcuse Aldridge nestačilo Portlandu k výhře nad Los Angeles Clippers. Ty vedl s 23 body a 10 asistencemi Chris Paul a hosté z Kalifornie otočili zápas v poslední čtvrtině. V dresu vítězů se také dařilo podkošovému duu Griffin - Jordan, když Blake Griffin dal 18 bodů a DeAndre Jordan zakončil zápas s 17 body a 18 doskoky. Blazers vedli v poslední čtvrtině o šest bodů, ale čtyři minuty před koncem už trojkou poslal Clippers definitivně do vedení Jamal Crawford.

Dallas po úterní vybojované výhře v Sacramentu nechal odpočívat trojici Nowitzki, Rondo, Chandler a Mavericks nestačili na Denver 114:107. Ty Lawson byl nejlepším střelcem vítězů s 29 body.

Obhájci titulu ze San Antonia se konečně mohli spolehnout na dobrý výkon své hvězdy Manu Ginobiliho a hned zastavili pětizápasovou vítěznou šňůru Charlotte. Ginobili zaznamenal 27 bodů a dával důležité koše v koncovce, kdy si Spurs pojišťovali výhru.

Výsledky NBA:

Boston - Atlanta 91:105, Brooklyn - Memphis 92:103, Charlotte - San Antonio 93:98, Chicago - Washington 99:105, Denver - Dallas 114:107, Detroit - New Orleans 94:105, Golden State - Miami 104:89, Orlando - Houston 120:113, Portland - LA Clippers 94:100, Toronto - Philadelphia 100:84.

4. Utah 39 13 26 33,3
5. Minnesota 37 6 31 16,2