Atlanta a Golden State mají v NBA rekordní série

22. 1. 2015 9:08
Basketbalisté Atlanty vyhráli v NBA čtrnácté utkání za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord.
Atlanta ukázala neporazitelnost
Atlanta ukázala neporazitelnost | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Atlanty vyhráli v NBA čtrnácté utkání za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord. Ve středu zdolali Indianu 110:91 a upevnili si vedení ve Východní konferenci, které vládnou s bilancí 35 výher a osmi porážek. Svému trenérovi Miku Budenholzerovi tím zajistili post kouče výběru Východu pro Utkání hvězd (15. února).

"Je to velká pocta, ale je to zásluha hráčů. Vynasnažím se, abych si to užil," uvedl Budenholzer, bývalý dlouholetý asistent Gregga Popoviche v San Antoniu, jenž vede Atlantu druhým rokem. Jeho svěřenci mají z posledních 30 zápasů skvělou bilanci 28 vítězství.

Klubový rekord vytvořili také hráči Golden State. Vedoucí tým soutěže porazil v tvrdém utkání Houston 126:113 a připsal si sedmnácté domácí vítězství v řadě. Warriors rozhodli duel ve druhé čtvrtině, kterou ovládli 30:13. Poločasový dvacetibodový rozdíl se v úvodu třetí čtvrtiny vyšplhal až na 30 bodů, než Rockets výsledek zkorigovali.

Houston prohrál i čtvrté vzájemné utkání v sezoně a další nezdar jeho hráči těžko nesli. Josh Smith byl po dvou technických chybách vyloučen a Rockets se celkově snažili přitvrdit, ale Golden State zápas znovu skvěle zvládli.

Thompson hlavní hvězdou

Klay Thompson byl lídrem vítězů s 27 body, Stephen Curry přidal 22 bodů a deset asistencí. James Harden vedl Houston s 33 body, ale na své koše se přes výbornou obranu hodně nadřel. Dwight Howard se trápil celý zápas s fauly a zůstal na sedmi bodech a 11 doskocích.

Oklahoma vyhrála počtvrté za sebou. Ve Washingtonu hosté prohrávali v poločase o 12 bodů, ale nakonec zvítězili 105:103 po prodloužení díky nájezdu Russella Westbrooka v poslední sekundě. Westbrook nastřílel 32 bodů, Kevin Durant dal ve svém rodném městě 34 bodů.

V prodloužení se obě největší hvězdy Oklahomy postaraly o všech 13 bodů týmu a pomohly Thunder k dalšímu posunu za postupem do play off. Za Wizards nastřílel Nene 24 bodů, John Wall měl 18 bodů s 13 asistencí.

Nejužitečnější hráč minulé sezony Durant se znovu dočkal bouřlivého přijetí, protože fanoušci doufají, že se v létě 2016 po vypršení smlouvy s Thunder upíše právě klubu z rodného města. "Fanoušci byli skvělí, ale já prostě hrozně rád hraju za Oklahomu. Jsem tak nějak pyšný, když mám ten nápis na hrudi, a to je jediné, na co se teď soustředím," řekl Durant.

Počtvrté v řadě vyhrál také Cleveland, který si poradil s Utahem 106:92. LeBron James nastřílel 26 bodů a přidal devět asistencí, Kevin Love dal 19 bodů.

Bryant je zpět

Kobe Bryant se vrátil po dvouzápasovém volnu do sestavy Los Angeles Lakers 14 body, ale jeho tým podlehl New Orleans 80:96. Navíc si Bryant poranil rameno, se kterým půjde na vyšetření. Pelicans pomohl k výhře návrat Anthonyho Davise, jenž zaznamenal 29 bodů.

Phoenix ztratil proti Portlandu pětadvacetibodový náskok, ale v závěru ho zachránil Eric Bledsoe a jeho 33 bodů a deset asistencí, kterými pomohl Suns k vítězství 118:113.

New York Knicks vyhráli poprvé od úvodu sezony dva zápasy za sebou, když zdolali Philadelphii 98:91. Carmelo Anthony byl nejlepším střelcem utkání s 27 body.

Detroit vyhrál podvanácté z posledních 15 zápasů poté, co si poradil s Orlandem 128:118. Rozehrávač Brandon Jennings nastřílel 24 bodů a přidal osobní rekord 21 asistencí. Stal se prvním hráčem od listopadu 2009 s alespoň dvaceti body a asistencemi v utkání.

NBA:

Atlanta - Indiana 110:91, Charlotte - Miami 78:76, Cleveland - Utah 106:92, Detroit - Orlando 128:118, Golden State - Houston 126:113, Memphis - Toronto 92:86, Minnesota - Dallas 75:98, New Orleans - LA Lakers 96:80, Philadelphia - New York 91:98, Phoenix - Portland 118:113, Sacramento - Brooklyn 100:103, Washington - Oklahoma City 103:105 po prodloužení.

4. Utah 42 14 28 33,3
5. Minnesota 41 7 34 17,1