Astana má o Kreuzigera stále zájem, jedná se o nové smlouvě

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 5. 2012 22:00
Stáj Astana prý zájem o cyklistu Romana Kreuzigra neztratila.
Roman Kreuziger i přes etapové prvenství svůj úkol na Giru nesplnil
Roman Kreuziger i přes etapové prvenství svůj úkol na Giru nesplnil | Foto: Reuters

Astana - Stáj Astana prý zájem o cyklistu Romana Kreuzigra neztratila.

Českému jezdci na konci sezony vyprší v kazašském týmu smlouva, její prodloužení ovšem není podle funkcionáře Allena Čajžunusova vyloučeno.

"Kreuzigrův kontrakt končí, ale rádi bychom ho měli dál v řadách Astany," citoval místopředsedu Kazašské cyklistické federace server time.kz.

Nic konkrétního Čajžunusov k plánům Astany neřekl. "Můžu jenom říct, že se vždycky snažíme tým posílit," uvedl.

Spekuluje se, že půjde za Štybarem

Již delší dobu se spekuluje o tom, že Astana usiluje o bývalého Kreuzigrova kolegu z Liquigasu Itala Vincenza Nibaliho.

Krezigrovi nevyšel na Giru d'Italia útok na stupně vítězů v celkovém pořadí a po kolapsu v horské 17. etapě vyjádřil zklamání z jeho výkonu manažer Astany Giuseppe Martinelli.

Po jeho kritice se zdálo pravděpodobné, že Kreuziger po dvouletém působení kazašskou stáj opustí.

Spekuluje se o tom, že by mohl přejít do týmu Omega Pharma-QuickStep českého miliardáře Zdeňka Bakaly, za který jezdí Zdeněk Štybar a František Raboň.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do České republiky vjela přes hraniční přechod u Břeclavi první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku.

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy