Aspoň vím, jak vypadá léto v Česku, hodnotí koronavirovou pauzu kanoistka Fišerová

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
29. 6. 2020 16:01
Vinou koronaviru budou mít letos olympionici volnější léto, což však neplatí pro vodní slalomáře, které čeká druhá část národní kvalifikace pro OH v Japonsku a mistrovství Evropy. "Pojedu na kanoi a chtěla bych na ní dojet až do Tokia," smála se juniorská mistryně světa Tereza Fišerová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Tereza Fišerová.
Tereza Fišerová. | Foto: Václav Volf

Vítáte rozhodnutí o konání těchto dvou důležitých soutěží ještě letos?

Určitě, protože víme, proč trénujeme a na co se připravujeme. Navíc jsem ráda, že konečně zjišťuju, jaké je v naší republice počasí v tomto letním období, v němž každý rok jezdíme někde po světě. Díky kvalitní přípravě jsem v pohodě a snad se nic nezmění ani do termínů nominačních závodů, které jsou koncem července ve Veltrusech a začátkem srpna v pražské Troji.

Mým jednoznačným cílem je účast na olympijských hrách. Snad se mi to podaří, ale dobře vím, že to nebude snadné, protože v jednotlivých kategoriích může na olympiádě startovat z každé země vždy jen jeden závodník.

V polovině září se v pražské Troji bude konat mistrovství Evropy. Vítáte jeho uspořádání už letos, a navíc na domácí vodě?

Je výborné, že Angličané jeho uspořádání odřekli a našemu vedení se ho podařilo získat. V domácím prostředí je každá taková vrcholná akce velkým zážitkem. Doufám, že během léta se zase trochu víc otevřou hranice a do Prahy přijede kompletní evropská špička.

Vyhovuje vám i verdikt, že na tomto šampionátu bude definitivně uzavřena nominace na olympijské hry? Není to předčasné?

Já tento koncept vítám, je to správné řešení. Každý nominovaný olympionik bude mít možnost v klidu se už v zimě začít připravovat a na jaře pak bez nějakých obav či nervozity svoji formu už jen ladit. Kdo si letos pro letenku do Tokia dojede, tak má na ni nárok. A pokud by ho později přibrzdily zdravotní problémy nebo výrazný pokles výkonnosti, tak bude včas připraven náhradník.

A máte nějaké informace o vašich největších soupeřkách?

Vůbec žádné, vždyť řadu měsíců se žádný závod nekonal. Do Prahy tedy mohou přijet kanoistky, o nichž toho moc vědět nebudu, a navíc, jako skoro vždy, může některá úplně neznámá slalomářka překvapit. I na tuto alternativu musím být připravená.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy