Aspoň vím, jak vypadá léto v Česku, hodnotí koronavirovou pauzu kanoistka Fišerová

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
29. 6. 2020 16:01
Vinou koronaviru budou mít letos olympionici volnější léto, což však neplatí pro vodní slalomáře, které čeká druhá část národní kvalifikace pro OH v Japonsku a mistrovství Evropy. "Pojedu na kanoi a chtěla bych na ní dojet až do Tokia," smála se juniorská mistryně světa Tereza Fišerová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Tereza Fišerová.
Tereza Fišerová. | Foto: Václav Volf

Vítáte rozhodnutí o konání těchto dvou důležitých soutěží ještě letos?

Určitě, protože víme, proč trénujeme a na co se připravujeme. Navíc jsem ráda, že konečně zjišťuju, jaké je v naší republice počasí v tomto letním období, v němž každý rok jezdíme někde po světě. Díky kvalitní přípravě jsem v pohodě a snad se nic nezmění ani do termínů nominačních závodů, které jsou koncem července ve Veltrusech a začátkem srpna v pražské Troji.

Mým jednoznačným cílem je účast na olympijských hrách. Snad se mi to podaří, ale dobře vím, že to nebude snadné, protože v jednotlivých kategoriích může na olympiádě startovat z každé země vždy jen jeden závodník.

V polovině září se v pražské Troji bude konat mistrovství Evropy. Vítáte jeho uspořádání už letos, a navíc na domácí vodě?

Je výborné, že Angličané jeho uspořádání odřekli a našemu vedení se ho podařilo získat. V domácím prostředí je každá taková vrcholná akce velkým zážitkem. Doufám, že během léta se zase trochu víc otevřou hranice a do Prahy přijede kompletní evropská špička.

Vyhovuje vám i verdikt, že na tomto šampionátu bude definitivně uzavřena nominace na olympijské hry? Není to předčasné?

Já tento koncept vítám, je to správné řešení. Každý nominovaný olympionik bude mít možnost v klidu se už v zimě začít připravovat a na jaře pak bez nějakých obav či nervozity svoji formu už jen ladit. Kdo si letos pro letenku do Tokia dojede, tak má na ni nárok. A pokud by ho později přibrzdily zdravotní problémy nebo výrazný pokles výkonnosti, tak bude včas připraven náhradník.

A máte nějaké informace o vašich největších soupeřkách?

Vůbec žádné, vždyť řadu měsíců se žádný závod nekonal. Do Prahy tedy mohou přijet kanoistky, o nichž toho moc vědět nebudu, a navíc, jako skoro vždy, může některá úplně neznámá slalomářka překvapit. I na tuto alternativu musím být připravená.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy