Armstrongovi sebrali i olympijskou medaili

Sport Sport
17. 1. 2013 17:17
Někdejší cyklistická hvězda se dále propadá do hlubin svého dopingového skandálu.
Lance Armstrong s olympijskou medailí ze Sydney.
Lance Armstrong s olympijskou medailí ze Sydney. | Foto: Reuters

Praha - Padlá modla silniční cyklistiky Lance Armstrong přišla o další ze svých dopingem ovlivněných úspěchů.

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) se rozhodl Američanovi odebrat bronzovou medaili z olympiády v Sydney 2000.

K tomuto verdiktu došel MOV již v prosinci, nicméně až do ledna čekal, zdali se přeci jen Armstrong neodvolá proti rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie (UCI), která jej uznala vinným z dopingu a sebrala mu sedm titulů z Tour de France.

Již dnes večer přitom bude v televizi vysílána první část speciálního dílu show Oprah Winfreyové, kde se údajně Armstrong přizná ke svému dopování.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy