Armstrong se přiznal k dopravní nehodě a vyvázl s pokutou

ČTK ČTK
18. 2. 2015 19:27
Bývalý cyklista Lance Armstrong uznal svou vinu na dopravní nehodě, při níž koncem prosince v Aspenu naboural dvě zaparkovaná auta.
Lance Armstrong
Lance Armstrong | Foto: MFDF

Aspen  - Bývalý cyklista Lance Armstrong uznal svou vinu na dopravní nehodě, při níž koncem prosince v Aspenu naboural dvě zaparkovaná auta.

Přiznání k bezohlednému řízení zaslal po dohodě se státním zástupcem soudu mailem a případ tak byl uzavřen, aniž se Armstrong musel dostavit před soudce. Ze soudních záznamů vyplývá, že z incidentu vyvázl s pokutou 150 dolarů a povinností uhradit výlohy 238,50 dolaru.

Původně se ke kolizi na zledovatělé silnici v coloradském lyžařském středisku přihlásila Armstrongova přítelkyně Anna Hansenová, policie ale od svědků zjistila, že za volantem seděl její partner. Při výslechu pak Hansenová přiznala, že vzala vinu na sebe, aby se případ nedostal do médií.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Raketa, která v Afghánistánu zabila civilisty, byla tragickou chybou, kají se Spojené státy

Americká armáda v pátek přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29. srpna raketou odpálenou z dronu na auto s údajnými atentátníky, ale zemřeli při tom civilisté. Americký generál Kenneth McKenzie útok označil za pochybení a přiznal, že při něm přišlo o život deset civilistů a mezi nimi sedm dětí. Podle jeho doznání nebyl zabit žádný člen Islámského státu.

"Ten útok byla tragická chyba a já se upřímně omlouvám," řekl před novináři McKenzie. Je podle něj také velmi nepravděpodobné, že auto nebo mrtví patřili k teroristům z Islámskému státu anebo přímo ohrožovali americké vojáky, kteří v té době ještě byli na kábulském letišti.

Agentura AP napsala, že Pentagon tak ustoupil od své původní obhajoby útoku. Podle ní Američané chtěli zasáhnout auto s lidmi, kteří se chystali zaútočit na letiště, kde vrcholila evakuace cizinců a domácích spojenců zahraničních misí. Jen o několik dní dříve masivní útok, k němuž se právě Islámský stát přihlásil, u letiště zabil nejméně 170 místních lidí a také 13 příslušníků a příslušnic amerických ozbrojených sil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy