Armstrong podle právníka prémie za výhry na Tour nevrátí

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 2. 2013 20:45
Lance Armstrong po přiznání k dlouholetému dopingu nemá podle svého právníka v úmyslu vrátit prémie za sedm triumfů na Tour de France.
Tim Herman přiznal, že Lance Armstrong nehodlá vrátit prémie za 7 triumfů na Tour de France.
Tim Herman přiznal, že Lance Armstrong nehodlá vrátit prémie za 7 triumfů na Tour de France. | Foto: Reuters

Austin - Lance Armstrong po přiznání k dlouholetému dopingu nemá podle svého právníka v úmyslu vrátit prémie za sedm triumfů na Tour de France.

"Podle mého ještě žádný sportovec odměny nevrátil. Dostali tresty, ale nikdo jim neřekl: vrať peníze," řekl Tim Herman listu USA Today. Podle loňské zprávy BBC jde o částku 3,9 milionu dolarů.

Armstrong nehodlá vracet miliony ani pojišťovací společnosti SCA, u které uzavřel pojistku na vyplácení bonusů tehdejší majitel stáje US Postal Tailwind Sports pro případ, že by Američan dokázal na prestižním závodě vyhrát pošesté.

SCA kvůli podezření z dopingu odmítla peníze vyplatit, Armstrong však na ní v roce 2006 vysoudil 7,5 milionu dolarů.

Celkem firma za jeho triumfy vyplatila přibližně 12 milionů. Herman nyní argumentuje tím, že SCA neplatila Armstrongovi, ale Tailwindu.

"Je mi jasné, že lidé v tom uvidí skulinu, ale je to docela významné," řekl Herman.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy