Argentina díky del Potrovi srovnala stav ČF Davis cupu

ČTK, Red Spo
10. 7. 2009 21:29
Ivo Minář na Juana del Potra nestačil

Ostrava - Čeští tenisté hrají ve čtvrtfinále Davisova poháru v Ostravě po úvodních dvouhrách s Argentinou nerozhodně 1:1.

V prvním utkání zdolal Tomáš Berdych podle papírových předpokladů Juana Monaka, ale potřeboval pět setů, aby mohl zvednout k oslavě ruce nad hlavu po výhře 6:3, 2:6, 2:6, 6:3 a 6:2.

Ivo Minář, jenž zastoupil zraněného Radka Štěpánka, pak podlehl pátému hráči světa Juanu Martinu del Potrovi hladce 1:6, 3:6 a 3:6 za hodinu a 42 minut.

"Po prvním dnu spokojenost," řekl nehrající kapitán Jaroslav Navrátil. "První zápas Berdycha byl nesmírně těžký, protože Tomáš špatně servíroval. Pak ale ukázal, že je velkým daviscupovým hráčem a utkání bylo velmi důležité. Del Potro proti Minářovi předvedl, proč je pátým hráčem světa."

Do sobotní čtyřhry jsou nahlášeni Štěpánek s deblistou Lukášem Dlouhým, letošním vítězem French Open.

Je ale pravděpodobné, že místo Dlouhého nastoupí Berdych, protože spolu se Štěpánkem vyhráli tři důležité daviscupové debly, naposledy letos v březnu proti Francii. Jejich soupeři by měli být Del Potro s Leonardem Mayerem.

Del Potro výborně servíroval i returnoval

Pětadvacetiletý Minář, který předloni prohrál při své premiéře v Davis Cupu s Andym Roddickem, měl v úvodu přílišný respekt z velkého jména a nestačil tempu Del Potra.

Ivo Minář returnuje.
Ivo Minář returnuje. | Foto: Reuters

Argentinec výborně podával a skoro z každého úderu i pozice na kurtu dostával Mináře do úzkých. První game a hrozbu "kanára" český tenista odvrátil až za stavu 0:5.

"Bylo to strašně těžký, ale byl jsem hodně svázaný, ani jsem to nečekal. Na začátku druhého setu to vypadalo, že bych se mohl dostat do hry, ale dělal jsem strašně chyb, což ovlivnilo průběh zápasu," řekl 64. hráč světa v rozhovoru pro Českou televizi.

Ve druhém a třetím setu se Minář osmělil, dokázal ve výměnách držet se semifinalistou Roland Garros krok, a občas zahrál i vítězný míč. Přesto se duel nesl jasně v argentinské linii.

Lehce se zdramatizoval za stavu 1:5 ve třetí sadě, kdy Minář odvrátil dva mečboly. Zkusil hrát riskantní míče, což mu vyneslo zisk soupeřova servisu.

Pak sice dokázal podržet vlastní podání, ale vzápětí už dvacetiletý Del Potro zápas razantně ukončil čistou hrou. "Klíčem k vítězství bylo moje dobré podání a returny," řekl Del Potro.