Zlomenina. Andy Schleck nepojede Tour de France

ČTK ČTK
13. 6. 2012 13:13
Předloňský vítěz Andy Schleck se nezúčastní Tour de France, podle informací lucemburských médií má zlomeninu v křížové části páteře.
Cyklista Andy Schleck
Cyklista Andy Schleck | Foto: Reuters

Lucemburk - Předloňský vítěz Andy Schleck se nezúčastní Tour de France, podle informací lucemburských médií má zlomeninu v křížové části páteře. Loni byl sedmadvacetiletý jezdec stáje RadioShack na slavném závodu druhý.

Odlišné důvody brání ve startu na Tour českému cyklistovi Františku Raboňovi, jenž se nevešel do širší nominace týmu Omega Pharma-Quick Step.

Schleck má špatnou sezónu

Sedmadvacetiletý Lucemburčan Schleck, jenž získal triumf z roku 2010 zpětně po diskvalifikaci dopingového hříšníka Alberta Contadora, prožívá velmi nepovedenou sezonu. Minulý týden vzdal etapový závod Critérium du Dauphiné ve Francii kvůli následkům pádu během časovky a letos nedokončil už třetí akci. Předtím ho zlobilo koleno.

I když si po těžkém pádu stěžoval na velké bolesti v oblasti žeber, ale zdálo se, že bude o naději startovat na Tour bojovat, objevil se další vážný zdravotní problém. Fraktura v kříži ho na start nepustí a ohrožuje i jeho účast na olympijských hrách v Londýně. Tour de France začne 30. června a skončí 22. července, týden před začátkem olympiády.

Na odpoledne svolal Andy Schleck do Lucemburku tiskovou konferenci.

Raboň se nevešel do týmu

O účast v letošní Tour přišel i Raboň. Pětinásobný účastník Giro d'Italia se nevešel do širšího týmu své stáje a ani tentokrát si nesplní dávný sen. Místo Tour by se měl objevit na Vueltě, třetím podniku spadajícím do tzv. Grand Tours.

"Závody jsou skoro všechny stejné, jel jsem pětkrát Giro, jednou Vueltu, kterou si letos pravděpodobně zopakuju. Ale start na Tour by byl něco jiného, pozornost, která se k ní upíná, to je vrchol, svátek," uvedl Raboň pro server idnes.cz. Další promarněná šance ho mrzí, s touto možností ale počítal. "Takové překvapení to pro mě není. Nezbývá mi nic jiného než to hodit za hlavu a připravit se na Vueltu," dodal Raboň.

 

Právě se děje

Další zprávy