Zlomenina. Andy Schleck nepojede Tour de France

ČTK ČTK
13. 6. 2012 13:13
Předloňský vítěz Andy Schleck se nezúčastní Tour de France, podle informací lucemburských médií má zlomeninu v křížové části páteře.
Cyklista Andy Schleck
Cyklista Andy Schleck | Foto: Reuters

Lucemburk - Předloňský vítěz Andy Schleck se nezúčastní Tour de France, podle informací lucemburských médií má zlomeninu v křížové části páteře. Loni byl sedmadvacetiletý jezdec stáje RadioShack na slavném závodu druhý.

Odlišné důvody brání ve startu na Tour českému cyklistovi Františku Raboňovi, jenž se nevešel do širší nominace týmu Omega Pharma-Quick Step.

Schleck má špatnou sezónu

Sedmadvacetiletý Lucemburčan Schleck, jenž získal triumf z roku 2010 zpětně po diskvalifikaci dopingového hříšníka Alberta Contadora, prožívá velmi nepovedenou sezonu. Minulý týden vzdal etapový závod Critérium du Dauphiné ve Francii kvůli následkům pádu během časovky a letos nedokončil už třetí akci. Předtím ho zlobilo koleno.

I když si po těžkém pádu stěžoval na velké bolesti v oblasti žeber, ale zdálo se, že bude o naději startovat na Tour bojovat, objevil se další vážný zdravotní problém. Fraktura v kříži ho na start nepustí a ohrožuje i jeho účast na olympijských hrách v Londýně. Tour de France začne 30. června a skončí 22. července, týden před začátkem olympiády.

Na odpoledne svolal Andy Schleck do Lucemburku tiskovou konferenci.

Raboň se nevešel do týmu

O účast v letošní Tour přišel i Raboň. Pětinásobný účastník Giro d'Italia se nevešel do širšího týmu své stáje a ani tentokrát si nesplní dávný sen. Místo Tour by se měl objevit na Vueltě, třetím podniku spadajícím do tzv. Grand Tours.

"Závody jsou skoro všechny stejné, jel jsem pětkrát Giro, jednou Vueltu, kterou si letos pravděpodobně zopakuju. Ale start na Tour by byl něco jiného, pozornost, která se k ní upíná, to je vrchol, svátek," uvedl Raboň pro server idnes.cz. Další promarněná šance ho mrzí, s touto možností ale počítal. "Takové překvapení to pro mě není. Nezbývá mi nic jiného než to hodit za hlavu a připravit se na Vueltu," dodal Raboň.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy