Andy Schleck kvůli pondělnímu pádu odstoupil z Tour

ČTK ČTK
8. 7. 2014 14:13
Lucemburský cyklista Andy Schleck odstoupil po pádu v pondělní třetí etapě z Tour de France.
Andy a Frank Schleck
Andy a Frank Schleck | Foto: Reuters

Lille - Lucemburský cyklista Andy Schleck odstoupil po pádu v pondělní třetí etapě z Tour de France. Vítěz slavného závodu z roku 2010 doplatil na karambol při příjezdu pelotonu do Londýna, při kterém si poškodil vazy a meniskus v pravém koleně.

Devětadvacetiletý jezdec stáje Trek, kterému byl připsán titul celkového vítěze z roku 2010 po diskvalifikaci Španěla Alberta Contadora, měl v tomto ročníku především podporovat bratra Fränka v boji o žlutý trikot.

Schlecka nyní čeká cesta do Basileje na vyšetření, které určí, zda bude potřeba operace. "Jsem velmi zklamaný, ale dnes už neodstartuju. Moje koleno je příliš poškozené. Je to pro mě obrovská rána," napsal před dnešní čtvrtou etapou na twitteru Schleck.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy