Andy Schleck kvůli pondělnímu pádu odstoupil z Tour

ČTK ČTK
8. 7. 2014 14:13
Lucemburský cyklista Andy Schleck odstoupil po pádu v pondělní třetí etapě z Tour de France.
Andy a Frank Schleck
Andy a Frank Schleck | Foto: Reuters

Lille - Lucemburský cyklista Andy Schleck odstoupil po pádu v pondělní třetí etapě z Tour de France. Vítěz slavného závodu z roku 2010 doplatil na karambol při příjezdu pelotonu do Londýna, při kterém si poškodil vazy a meniskus v pravém koleně.

Devětadvacetiletý jezdec stáje Trek, kterému byl připsán titul celkového vítěze z roku 2010 po diskvalifikaci Španěla Alberta Contadora, měl v tomto ročníku především podporovat bratra Fränka v boji o žlutý trikot.

Schlecka nyní čeká cesta do Basileje na vyšetření, které určí, zda bude potřeba operace. "Jsem velmi zklamaný, ale dnes už neodstartuju. Moje koleno je příliš poškozené. Je to pro mě obrovská rána," napsal před dnešní čtvrtou etapou na twitteru Schleck.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Platit kartou bude možné ve všech vlacích ČD s průvodčím, píše deník

S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích Českých drah, kde je průvodčí. Dopravce své zaměstnance vybaví více než 1600 mobilními terminály, zároveň totiž ubudou desítky stanic, kde je možné si jízdenku koupit. Napsaly to dnešní Lidové noviny. V pendolinech je platba kartou možná od srpna 2017, služba se postupně rozšiřovala do dalších vlaků. Dráhy na ní spolupracují s ČSOB.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve výrobně zábavní pyrotechniky na Sicílii zabil pět lidí

Pět lidí zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při explozi v podniku vyrábějícím zábavní pyrotechniku na italské Sicílii. Neštěstí se stalo ve středu odpoledne ve městě Barcellona Pozzo di Gotto v provincii Messina. Informovala o tom agentura ANSA.

Obětí dvou explozí, po nichž následoval požár a jejichž příčina zatím není jasná, se stali čtyři zaměstnanci malé firmy. Při neštěstí zemřela i jednasedmdesátiletá manželka majitele podniku, který vyrábí zábavní pyrotechniku a organizuje i představení s ohňostroji. Sedmatřicetiletý syn majitele firmy byl při neštěstí vážně zraněn a záchranáři ho převezli do nemocnice v Palermu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy