Americký dráhař Lea uspěl u CAS a může závodit na olympiádě v Riu

ČTK ČTK
2. 4. 2016 11:14
Americký dráhový cyklista Bobby Lea uspěl s odvoláním k mezinárodní sportovní arbitráži CAS a znovu se dostal do výběru pro olympijské hry. V prosinci minulého roku mu přitom našli komisaři v těle zakázanou látku oxycodon, ukázalo se však, že šlo o přísadu v léku proti bolesti, který Leaovi předepsal lékař.
Dráhová cyklistika.
Dráhová cyklistika. | Foto: Reuters

Colorado Springs - Dráhový cyklista Bobby Lea se dostal po úspěšném odvolání k mezinárodní sportovní arbitráži CAS do amerického výběru pro olympijské hry v Riu. V prosinci byl přitom za pozitivní výsledek dopingové zkoušky potrestán zákazem startů na 16 měsíců, CAS mu ale tento postih snížil na půl roku.

Dvaatřicetiletý Lea, dvojnásobný účastník OH a bronzový medailista ve scratchi z loňského mistrovství světa, užil zakázaný oxycodon v preparátu proti bolesti, který mu předepsal lékař. Po zkrácení trestu ho národní svaz zařadil do olympijské nominace, v Riu bude podle agentury AP startovat v omniu.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy