Americký dráhař Lea uspěl u CAS a může závodit na olympiádě v Riu

ČTK ČTK
2. 4. 2016 11:14
Americký dráhový cyklista Bobby Lea uspěl s odvoláním k mezinárodní sportovní arbitráži CAS a znovu se dostal do výběru pro olympijské hry. V prosinci minulého roku mu přitom našli komisaři v těle zakázanou látku oxycodon, ukázalo se však, že šlo o přísadu v léku proti bolesti, který Leaovi předepsal lékař.
Dráhová cyklistika.
Dráhová cyklistika. | Foto: Reuters

Colorado Springs - Dráhový cyklista Bobby Lea se dostal po úspěšném odvolání k mezinárodní sportovní arbitráži CAS do amerického výběru pro olympijské hry v Riu. V prosinci byl přitom za pozitivní výsledek dopingové zkoušky potrestán zákazem startů na 16 měsíců, CAS mu ale tento postih snížil na půl roku.

Dvaatřicetiletý Lea, dvojnásobný účastník OH a bronzový medailista ve scratchi z loňského mistrovství světa, užil zakázaný oxycodon v preparátu proti bolesti, který mu předepsal lékař. Po zkrácení trestu ho národní svaz zařadil do olympijské nominace, v Riu bude podle agentury AP startovat v omniu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy