Americká brusle: Březina zatím šestý, Verner devátý

ČTK ČTK
20. 10. 2012 8:45
Úvodnímu závodu seriálu Grand Prix zatím vévodí Japonci.
Tomáš Verner.
Tomáš Verner. | Foto: Reuters

Seattle - Krasobruslař Michal Březina je na Americké brusli v Seattlu po krátkém programu šestý, Tomáši Vernerovi patří předposlední deváté místo. Úvodnímu závodu seriálu Grand Prix zatím vévodí Japonci: díky novému světovému rekordu půjde do dnešních volných jízd z prvního místa Juzuru Hanju, druhý je Takahiko Kozuka a čtvrtý Tacuki Mačida.

Sedmnáctiletý Hanju vyhrál krátký program s bezmála desetibodovým náskokem. Startoval jako poslední a jeho vystoupení ocenili největším aplausem také diváci. Jeho výsledek 95,07 bodu je novým světovým rekordem, dosavadní maximum v krátkém programu držel s rovnými 94 body jeho krajan Daisuke Takahaši.

Třetí je Američan Jeremy Abbott, který v úvodu jízdy upadl. Loňský vítěz Americké brusle Březina spadl dvakrát, na Abbotta ztrácí osm a půl bodu.


Americká brusle, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Seattlu:

Muži - krátký program: 1. Hanju 95,07 - světový rekord, 2. Kozuka (obha Jap.) 85,32, 3. Abbott (USA) 77,71, ...6. Březina 69,26, 9. Verner (oba ČR) 58,79.

Sportovní dvojice - krátký program: 1. Volosožarová, Traňkov (Rus.) 65,78, 2. Čching Pchang, Ťien Tchung (Čína) 61,96, 3. Denneyová, Coughlin (USA) 60,75.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy