reklama
 
 

Golfovou mistryni Evropy zavraždili přímo na hřišti. Podezřelým je bezdomovec

18. 9. 2018 12:43
Úřadující amatérská mistryně Evropy Celia Barquínová našla svoji smrt na hřišti v Coldwateru. Policie zadržela 22letého muže, kterého následně obvinila z vraždy.

Ames (USA) - Úřadující amatérská mistryně Evropy v golfu Celia Barquínová byla nalezena mrtvá na hřišti Coldwater Golf Links v americkém Ames. Podle vyšetřovatelů podlehla dvaadvacetiletá španělská studentka univerzity v Iowě zraněním po napadení. Policie následně zadržela stejně starého bezdomovce, kterého obvinila z vraždy.

Podle policejní zprávy objevili náhodní golfisté v pondělí ráno na hřišti opuštěný bag. Tělo Barquínové, jež na konci července ovládla amatérský šampionát v Senici, našla policie nedaleko.

Policisté zadrželi podezřelého Collina Daniela Richardse a objevili i nůž a oblečení od krve. Mladý bezdomovec byl obviněn z vraždy prvního stupně, za což mu hrozí až doživotní trest vězení.

Barquínová, která začala s golfem ve čtyřech letech, byla rodačka z Puente San Miguel ve Španělsku, v USA žila od 17 let. Na univerzitě v Iowě studovala stavebnictví. "Byla to skvělá studentka a ohromně talentovaná sportovkyně s báječnou budoucností. Nikdy nezapomeneme na její soutěživou povahu a chuť žít," uvedla děkanka Wendy Wintersteenová.

V aktuálním žebříčku specializovaného časopisu Golfweek patřilo Barquínové 69. místo a podle univerzity patřila k vůbec nejtalentovanějším hráčkám její historie.

Kromě titulu evropské šampionky letos vyhrála také soutěž nejlepších 12 amerických univerzit a získala ocenění "Nejlepší sportovkyně Iowy".

autor: ČTK | 18. 9. 2018 12:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama