Alonso Euskatel nepřevezme, plán na cyklo-stáj odkládá

ČTK ČTK
7. 11. 2014 10:40
Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso znovu odložil plány na založení vlastní profesionální cyklistické stáje.
Fernando Alonso
Fernando Alonso | Foto: Reuters

Sao Paulo - Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso znovu odložil plány na založení vlastní profesionální cyklistické stáje. Španělský pilot, který původně chtěl s vlastním týmem závodit už v letošním roce, se ale svého snu nevzdává a v budoucnu si ho chce rozhodně splnit.

"Mým plánem a přáním bylo mít profesionální tým, ale určité okolnosti jsou proti tomu," řekl Alonso v Sao Paulu, kde se o víkendu pojede předposlední závod sezony F1 Velká cena Brazílie. "Je to ale něco, co chci v budoucnu udělat," dodal.

Původně Alonso plánoval, že pro letošní rok převezme stáj Euskatel, dohoda ale na poslední chvíli ztroskotala. Chystaný nový tým, jehož manažerem by měl být bývalý mistr světa Paolo Bettini, ale v řádném termínu nepožádal o licenci pro elitní sérii WorldTour ani pro kategorii druhodivizních kontinentálních týmů.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy