Afričtí uprchlíci dováděli na sněhu. Cílem závodů na saních byla podpora integrace migrantů v Evropě

Konečně dole! Jeden ze soutěžících slaví úspěšné zdolání náročné tratě
Akce s názvem African Winter Sports Cup se zúčastnili závodnici z patnácti afrických zemí...
...nechyběli tak ani zástupci Nigérie, Somálska, Džibutska nebo Súdánu.
Závod byl v každém případě určen pro ty, kteří měli se zimními sporty malé, nebo vůbec žádné zkušenosti.
Cílem akce pak bylo upozornit na nutnost socializace afrických běženců do společnosti.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 1. 2018 8:15
Cíl pomoci integrovat běžence z patnácti afrických zemí si vzaly za cíl závody na saních s názvem African Winter Sports Cup, které se konaly v rakouském středisku Kleinarl. A přestože se někteří účastníci setkali se zimními sporty poprvé v životě, dvoukilometrovou trať zvládla většina z nich do pěti minut.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy