Adidas je v šoku, Gaye už sponzorovat nechce

Sport Sport
15. 7. 2013 16:43
Světoznámý výrobce oblečení byl zaskočen nedělním odhalením dopingu druhého nejrychlejšího muže planety.
Tyson Gay.
Tyson Gay. | Foto: Reuters

Praha - Ještě neuběhlo ani 24 hodin od senzačního odhalení dopingu Tysona Gaye a Asafy Powella a první jmenovaný už přišel o jednoho z hlavních sponzorů.

Na zprávy o dopingu totiž zareagoval výrobce sprotovního vybavení Adidas, který okamžitě s Gayem přerušil smlouvu o sponzoringu. Zprávu přinesl server BBC.

"Těmito obviněními jsme naprosto šokováni," prohlásil v pondělí mluvčí firmy. "I když předpokládáme, alespoň do té doby než důkazy budou hovořit proti němu, že je nevinný, rozhodli jsme se s ním přerušit smlouvu."

Třicetiletý sprinter, který je po Usainu Boltovi druhým nejrychlejším mužem planety, včera prohlásil, "že přesně ví, co se stalo, ale nemůže o tom mluvit" a že "věřil někomu, kdo jeho důvěru zklamal" (více zde).

 

Právě se děje

před 9 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy