Na letiště jsme pádili jak ve filmu, líčil quarterback dramatický útěk z Peru

Sport Sport
28. 3. 2020 8:30
Hvězdný quarterback Aaron Rodgers uletěl z Peru na poslední chvíli, než by zůstal v jihoamerické zemi uvězněný kvůli karanténě způsobené koronavirem.
Aaron Rodgers, quarterback týmu NFL Green Bay Packers
Aaron Rodgers, quarterback týmu NFL Green Bay Packers | Foto: Reuters

 Hráč týmu Green Bay Packers se vydal s třemi přáteli prozkoumat krásy země na pobřeží Tichého oceánu.

Jenže krátce poté začal celosvětový boj s šířícím se virovým onemocněním Covid-19 a jednotlivé země začaly omezovat cestování. Peru se rozhodlo zavřít svá letiště 18. března. Rodgersova parta stihla odletět jen tak tak.

"Viděli jste film Argo? Viděli? Tak si vzpomeňte na scénu, jak všichni pádí na letiště. Naštěstí nás nikdo nezdržoval. Nemuseli jsme se kvůli návratu domů naučit persky jako v tom filmu, ale i tak přišly chvíle, kdy jsme se opravdu báli, jestli se vůbec dostaneme domů," prozradil Rodgers v pátečním rozhlasovém interview.

Jak přiznal, klíčem pro včasný odlet ze země byl fakt, že soukromý tryskáč mohl odletět už ráno inkriminovaného dne. Odpoledne by už pravděpodobně povolení ke startu nedostal.

36letý Rodgers odehrál v dresu Packers celou svoji prozatímní profesionální kariéru. V NFL debutoval v roce 2005, o pět let později dovedl svůj tým k zisku Super Bowlu,

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy