A znovu do play-off. Basketbalisté San Antonia jsou ve vyřazovacích bojích po jednadvacáté v řadě

10. 4. 2018 8:54
V play-off NBA už zbývá zaplnit jediné volné místo, v přímém souboji se o něj utkají Minnesota a Denver.
Basketbalista San Antonia Patty Mills slaví úspěšnou střelu v duelu se Sacramentem. | Foto: Reuters

San Antonio - Po jednadvacáté v řadě nebudou ve vyřazovacích bojích v NBA scházet basketbalisté San Antonia Spurs, kteří po velkém obratu porazili Sacramento Kings 98:85. Postup si v Západní konferenci zajistili také hráči Oklahoma City a New Orleans.

Tři dny před koncem základní části NBA bojovalo v Západní konferenci pět týmů o čtyři postupová místa. Nyní už zbývá pouze jediné, o něž se ve středu v přímém souboji utkají Minnesota Timberwolves a Denver Nuggets.

San Antonio s potvrzením postupu chvíli hazardovalo, když ještě čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny prohrávalo se Sacramentem 48:62. Ve zbytku zápasu ale Spurs nastříleli padesát bodů a radovali se z poměrně jasného vítězství, k němuž přispěl Rudy Gay 18 body. Veterán Manu Ginobili přidal o bod méně. Kigs vedl s 25 body a 10 doskoky Willie Cauley-Stein, 21 bodů dal De ́Aron Fox.

Poosmé z posledních deseti sezon postoupili do play-off hráči Oklahoma City Thunder, přestože v důležitém utkání na hřišti Miami velmi špatně začali. Domácí vedli v 8. minutě 23:5, hosté se ale stačili vrátit do zápasu a to nejlepší si nechali na poslední čtvrtinu, kterou ovládli 39:12.

K výhře Oklahomy 115:93 přispěl svým 25. triple double v sezoně Russell Westbrook, jenž nasbíral 23 bodů, 18 doskoků a 13 asistencí. Paul George přispěl k výhře 27 body. Nejlepším střelcem Miami byl s 18 body Josh Richardson.

K postupové výhře New Orleans nad Los Angeles Clippers 113:100 zavelel 28 body a pěti bloky Anthony Davis. Nikola Mirotič připojil k 24 bodům i 16 doskoků. Pelicans postoupili do play-off podruhé od draftování Davise v roce 2012.

Důležité vítězství vybojovali Denver Nuggets, kteří udolali Portland Trail Blazers 88:82. Nuggets ještě po třech čtvrtinách prohrávali, ale v poslední části dovolili soupeři pouhých 13 bodů. Will Barton se na výhře podílel 22 body. Nikola Jokič zaznamenal triple double za 15 bodů, 20 doskoků a 11 asistencí. Portlandu nestačilo 25 bodů Damiana Lillarda ani 20 bodů a 19 doskoků Jusufa Nurkiče.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Chicago 114:105, Denver - Portland 88:82, Detroit - Toronto 98:108, LA Clippers - New Orleans 100:113, Miami - Oklahoma City 93:115, Milwaukee - Orlando 102:86, Minnesota - Memphis 113:94, New York - Cleveland 109:123, San Antonio - Sacramento 98:85.