A vypadni. Fotbalista se na tréninku během tří dnů třikrát serval se spoluhráči

Rudolf Černík Rudolf Černík
5. 8. 2022 19:14
Ne, tenhle nováček si nenechá nic líbit. Jenže trenérovi New Orleans Saints už přece jen došla trpělivost a Trevora Penninga vyhodil z přípravy týmu nejprestižnější ligy amerického fotbalu NFL poté, co se během tří dnů na tréninku třikrát porval se spoluhráči.
Trevor Penning (vlevo) na tréninku New Orleans Saints
Trevor Penning (vlevo) na tréninku New Orleans Saints | Foto: Reuters

"Na tohle nemáme čas," pěnil kouč Dennis Allen poté, co ve středu - stejně jako v předchozích dvou dnech - zase musel sledovat rvačku na tréninku.

"Poslal jsem dneska dva chlapy domů, abychom mohli dokončit naši práci. Musíme se naučit jako tým, jak bojovat, jak hrát a jak trénovat a posouvat svoje možnosti, ale zatím není třeba to takhle hrotit," zlobil se.

Ve všech třech dnech po sobě se do mely dostal Trevor Penning, jehož v NFL čeká nováčkovská sezona.

Třiadvacetiletý ofenzivní tackle, který šel v letošním draftu hned v prvním kole jako devatenáctý hráč v pořadí, se v pondělí dostal do roztržky s Paytonem Turnerem, pro změnu volbou v prvním kole loňského draftu. Po konci jednoho cvičení se do sebe nemilosrdně pustili pěstmi.

"To je fotbal. Je to tvrdá hra pro tvrdé chlapy a musíte být schopní to takhle brát. Není mezi námi žádná zlá krev. Jsme jen soutěživí," ujišťoval Penning. 

Jenže hned o den později rodák z Iowy vyjel na J. T. Graye a pak i na Scotta Pachana. "Trevor Penning pokračuje v navazování přátelství s obránci Saints," glosoval to ironicky na Twitteru Garland Gillan, novinář ze stanice Fox 8.

Ve středu Penning sérii korunoval konfliktem s Malcolmem Roachem a nad hřištěm zase létaly nemilosrdné direkty pěstmi. To už došla trpělivost i kouči Allenovi a oba rozdováděné kohouty z tréninku vypakoval.

"Není neobvyklé, že se něco takového při kempu přihodí. Ale je to určitě něco, co nechceme, aby se dělo," čertil se. "Bude se to řešit a půjdeme dál," doplnil.

Zjevně se mu to povedlo a emoce svých svěřenců úspěšně zkrotil. "Dnešní trénink už byl mnohem čistější," pochvaloval si po čtvrteční jednotce. "Žádné bitky, jen fotbal," připojil reportér Sean Fazende z Fox 8.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Boeing po více než roční přestávce obnovil dodávky letadel 787 Dreamliner

Americká strojírenská společnost Boeing po více než roční přestávce obnovila dodávky letadel 787 Dreamliner. Letecká firma American Airlines ve středu oznámila, že obdržela první z celkem devíti letadel 787 Dreamliner, které očekává v letošním roce. Informovala o tom agentura Reuters.

Obnovení dodávek je pro Boeing významným milníkem v době, kdy se letecká doprava zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19. Boeing musel dodávky letadel 787 Dreamliner pozastavit v květnu loňského roku kvůli výrobním vadám. V důsledku těchto problémů podnik přišel o zhruba 5,5 miliardy dolarů (130 miliard Kč).

Obnovení dodávek tento týden schválil americký Federální úřad pro letectví (FAA). Regulační orgán dospěl k závěru, že výrobce provedl nezbytné změny, aby splnil certifikační normy.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Senát schválil vstup Finska a Švédska do NATO, poslanci dodají souhlas na konci srpna

Senát ve středu podle očekávání hladce schválil rozšíření Severoatlantické aliance o Finsko a Švédsko. Oba severské státy o vstup do aliance požádaly počátkem července kvůli ruské invazi na Ukrajinu, a rozhodly se tak ukončit svou neutralitu. Souhlas za Česko se začleněním obou skandinávských zemí do aliance musí dodat ještě Sněmovna, která by se k tomu mohla sejít koncem srpna, a podepsat prezident.

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (za STAN) senátorům řekl, že rozšíření aliance o Finsko a Švédsko "je v plném zájmu České republiky". Předseda senátního výboru pro obranu a bezpečnost Pavel Fischer (nezávislý) vyzdvihl obranyschopnost obou kandidátských států, které budou přínosem pro alianci.

Aby se obě země staly členy, musí přístupové dokumenty ratifikovat všech 30 aliančních států. Zatím je schválilo 23 zemí aliance, přičemž v úterý americkou ratifikaci dokončil svým podpisem prezident Joe Biden. Nejpomalejší jsou tak s ratifikací ve Španělsku, Portugalsku, na Slovensku, v Řecku, Maďarsku a v Turecku.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Spojené státy obvinily Íránce z plánování vraždy bývalého Trumpova poradce Boltona

Americké ministerstvo spravedlnosti v nepřítomnosti vzneslo obvinění proti 45letému muži z Íránu, který se podle něj loni pokoušel připravit atentát na někdejšího poradce prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost Johna Boltona. Obviněný je údajně členem íránských revolučních gard a za vraždu nabízel až 300 tisíc dolarů (přes sedm milionů korun). Informace byly ve středu odtajněné u soudu ve Washingtonu.

"Íránské revoluční gardy se prostřednictvím obviněného pokusily zosnovat nestoudnou akci - atentát na bývalého amerického činitele na americké půdě v odvetě za kroky Spojených států," uvádí v tiskové zprávě státní zástupce Matthew Graves. Ministerstvo spravedlnosti za pravděpodobný motiv plánu označuje odvetu za likvidaci velitele elitních íránských jednotek Kásema Solejmáního, kterého na začátku roku 2020 zabil americký úder v Bagdádu.

Z přípravy atentátu na Boltona americká vláda obviňuje Šahrama Púrsafího, který údajně začal s lidmi v USA v této souvislosti komunikovat loni v říjnu, tedy v době, kdy už Bolton více než dva roky nebyl ve funkci. V listopadu podle ministerstva spravedlnosti Púrsafí nabídl jisté osobě za Boltonovu "eliminaci" 250 tisíc dolarů, později částku zvýšil o 50 tisíc dolarů. "Púrsafí doplnil, že měl dodatečnou 'práci', za kterou by zaplatil milion dolarů," uvádí tiskové prohlášení.

Úmyslem údajně bylo vraždu vykonat ve washingtonském federálním distriktu nebo v sousedním státě Maryland, letos na jaře ale plán vyzněl do ztracena. Obviněnému Íránci přesto hrozí až 15 let vězení za "snahu poskytnout materiální podporu pro mezinárodní osnování vraždy". Púrsafí se nezdržuje v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy