A vypadni. Fotbalista se na tréninku během tří dnů třikrát serval se spoluhráči

Rudolf Černík Rudolf Černík
5. 8. 2022 19:14
Ne, tenhle nováček si nenechá nic líbit. Jenže trenérovi New Orleans Saints už přece jen došla trpělivost a Trevora Penninga vyhodil z přípravy týmu nejprestižnější ligy amerického fotbalu NFL poté, co se během tří dnů na tréninku třikrát porval se spoluhráči.
Trevor Penning (vlevo) na tréninku New Orleans Saints
Trevor Penning (vlevo) na tréninku New Orleans Saints | Foto: Reuters

"Na tohle nemáme čas," pěnil kouč Dennis Allen poté, co ve středu - stejně jako v předchozích dvou dnech - zase musel sledovat rvačku na tréninku.

"Poslal jsem dneska dva chlapy domů, abychom mohli dokončit naši práci. Musíme se naučit jako tým, jak bojovat, jak hrát a jak trénovat a posouvat svoje možnosti, ale zatím není třeba to takhle hrotit," zlobil se.

Ve všech třech dnech po sobě se do mely dostal Trevor Penning, jehož v NFL čeká nováčkovská sezona.

Třiadvacetiletý ofenzivní tackle, který šel v letošním draftu hned v prvním kole jako devatenáctý hráč v pořadí, se v pondělí dostal do roztržky s Paytonem Turnerem, pro změnu volbou v prvním kole loňského draftu. Po konci jednoho cvičení se do sebe nemilosrdně pustili pěstmi.

"To je fotbal. Je to tvrdá hra pro tvrdé chlapy a musíte být schopní to takhle brát. Není mezi námi žádná zlá krev. Jsme jen soutěživí," ujišťoval Penning. 

Jenže hned o den později rodák z Iowy vyjel na J. T. Graye a pak i na Scotta Pachana. "Trevor Penning pokračuje v navazování přátelství s obránci Saints," glosoval to ironicky na Twitteru Garland Gillan, novinář ze stanice Fox 8.

Ve středu Penning sérii korunoval konfliktem s Malcolmem Roachem a nad hřištěm zase létaly nemilosrdné direkty pěstmi. To už došla trpělivost i kouči Allenovi a oba rozdováděné kohouty z tréninku vypakoval.

"Není neobvyklé, že se něco takového při kempu přihodí. Ale je to určitě něco, co nechceme, aby se dělo," čertil se. "Bude se to řešit a půjdeme dál," doplnil.

Zjevně se mu to povedlo a emoce svých svěřenců úspěšně zkrotil. "Dnešní trénink už byl mnohem čistější," pochvaloval si po čtvrteční jednotce. "Žádné bitky, jen fotbal," připojil reportér Sean Fazende z Fox 8.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Z MŠMT odchází náměstek Štábl, který pracoval s obviněným z kauzy Dozimetr

Na ministerstvu školství dnes končí náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl, který spolupracoval s jedním z obviněných v kauze pražského dopravního podniku. Na rezignaci se dohodl s ministrem Vladimírem Balašem (STAN). Ve vedení sekce IT a veřejné zakázky náměstka dočasně nahradí ředitel odboru informatiky a statistiky na ministerstvu Václav Jelen.

Štábl zatím dál povede organizaci Cermat, která připravuje maturitní a přijímací zkoušky. Jejím vedením ho pověřil bývalý ministr Petr Gazdík (STAN) poté, co odvolal ředitelku Cermatu Michaelu Kleňhovou. V čele organizace by Štábl měl zůstat do výběru jejího nového ředitele, informovalo ministerstvo na svém webu.

To, že ve spolupráci s náměstkem Štáblem nebude chtít pokračovat, naznačil Balaš už při svém nástupu do funkce na přelomu června a července. Na jaře Štábl na ministerstvo přivedl jako poradce Luďka Šteffela, který je jedním z obviněných v kauze Dozimetr. Právě kvůli kontaktům s jiným obviněným ze stejné kauzy rezignoval na konci června i Balašův předchůdce Gazdík.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Putin a Si Ťin-pching se zúčastní summitu G20 na Bali, uvedl indonéský prezident

Čínský prezident Si Ťin-pching a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se hodlají zúčastnit podzimního summitu velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Agentuře Bloomberg to řekl indonéský prezident Joko Widodo. Mnohé západní země v čele se Spojenými státy usilují o to, aby Indonésie, která letos skupině předsedá, Rusko ze zasedání vyloučila kvůli jeho invazi na Ukrajinu.

"Si Ťin-pching přijede. Prezident Putin mi také řekl, že přijede," uvedl Widodo. Je to poprvé, co vůdce čtvrté nejlidnatější země světa potvrdil, že se oba plánují na listopadovém summitu objevit. Účast čínského i ruského prezidenta na setkání, které se má konat 15. a 16. listopadu, později potvrdil agentuře Reuters i Andi Widjajanto, bývalý tajemník vlády a neoficiální poradce prezidenta Widoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy