A vypadni. Fotbalista se na tréninku během tří dnů třikrát serval se spoluhráči

Rudolf Černík Rudolf Černík
5. 8. 2022 19:14
Ne, tenhle nováček si nenechá nic líbit. Jenže trenérovi New Orleans Saints už přece jen došla trpělivost a Trevora Penninga vyhodil z přípravy týmu nejprestižnější ligy amerického fotbalu NFL poté, co se během tří dnů na tréninku třikrát porval se spoluhráči.
Trevor Penning (vlevo) na tréninku New Orleans Saints
Trevor Penning (vlevo) na tréninku New Orleans Saints | Foto: Reuters

"Na tohle nemáme čas," pěnil kouč Dennis Allen poté, co ve středu - stejně jako v předchozích dvou dnech - zase musel sledovat rvačku na tréninku.

"Poslal jsem dneska dva chlapy domů, abychom mohli dokončit naši práci. Musíme se naučit jako tým, jak bojovat, jak hrát a jak trénovat a posouvat svoje možnosti, ale zatím není třeba to takhle hrotit," zlobil se.

Ve všech třech dnech po sobě se do mely dostal Trevor Penning, jehož v NFL čeká nováčkovská sezona.

Třiadvacetiletý ofenzivní tackle, který šel v letošním draftu hned v prvním kole jako devatenáctý hráč v pořadí, se v pondělí dostal do roztržky s Paytonem Turnerem, pro změnu volbou v prvním kole loňského draftu. Po konci jednoho cvičení se do sebe nemilosrdně pustili pěstmi.

"To je fotbal. Je to tvrdá hra pro tvrdé chlapy a musíte být schopní to takhle brát. Není mezi námi žádná zlá krev. Jsme jen soutěživí," ujišťoval Penning. 

Jenže hned o den později rodák z Iowy vyjel na J. T. Graye a pak i na Scotta Pachana. "Trevor Penning pokračuje v navazování přátelství s obránci Saints," glosoval to ironicky na Twitteru Garland Gillan, novinář ze stanice Fox 8.

Ve středu Penning sérii korunoval konfliktem s Malcolmem Roachem a nad hřištěm zase létaly nemilosrdné direkty pěstmi. To už došla trpělivost i kouči Allenovi a oba rozdováděné kohouty z tréninku vypakoval.

"Není neobvyklé, že se něco takového při kempu přihodí. Ale je to určitě něco, co nechceme, aby se dělo," čertil se. "Bude se to řešit a půjdeme dál," doplnil.

Zjevně se mu to povedlo a emoce svých svěřenců úspěšně zkrotil. "Dnešní trénink už byl mnohem čistější," pochvaloval si po čtvrteční jednotce. "Žádné bitky, jen fotbal," připojil reportér Sean Fazende z Fox 8.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Dříve uhašené požáry u francouzského Bordeaux se opět mocně rozhořely, na vině mohou být žháři

Dříve uhašené požáry v departementu Gironde u francouzského Bordeaux se opět mocně rozhořely. Zasahuje tam 500 hasičů, pomáhají jim letadla Canadair a vrtulníky. Od úterního odpoledne oheň pohltil 6000 hektarů borových lesů, zničil 16 domů a 8000 lidí se muselo evakuovat. Oheň se také blíží k dálnici A63, úřady se rozhodly ji uzavřít, informovala agentura AFP. Další požár je poblíž Nantes na severu Francie, vypukl ve skladu válečné munice.

"Požár je velmi silný a rozšířil se do departementu Landes," uvedla v prohlášení prefektura v Gironde. Evakuace probíhaly i během středečního dopoledne. Nikdo nebyl zraněn, všichni zasažené vesnice včas opustili, uvedla prefektura. Média často upozorňují na "závratnou rychlost" šíření ohně.

Předpovědi meteorologů nejsou nijak povzbudivé, podle hasičů je situace "velmi nepříznivá". Na jihozápadě Francie se ve středu teploty vyšplhají místy až na 40 stupňů Celsia. Očekává se nárazový vítr o rychlosti 30 až 40 kilometrů v hodině, který by přispěl k rychlejšímu šíření plamenů, píše BFM TV.

V departementu Gironde začalo během úterka hořet na 40 místech, což naznačuje úmyslné založení požáru, oznámil velitel hasičů v Gironde Marc Vermeulen. Prefektura vzápětí oznámila, že se zaměří na vysledování možných žhářů. "Musíme je odradit a dopadnout. Jsme pod tlakem kvůli počasí a žháři nemůžou tento tlak ještě stupňovat," uvedl podle BFM TV Martin Guespereau, zástupce prefekta Gironde.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Boeing po více než roční přestávce obnovil dodávky letadel 787 Dreamliner

Americká strojírenská společnost Boeing po více než roční přestávce obnovila dodávky letadel 787 Dreamliner. Letecká firma American Airlines ve středu oznámila, že obdržela první z celkem devíti letadel 787 Dreamliner, které očekává v letošním roce. Informovala o tom agentura Reuters.

Obnovení dodávek je pro Boeing významným milníkem v době, kdy se letecká doprava zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19. Boeing musel dodávky letadel 787 Dreamliner pozastavit v květnu loňského roku kvůli výrobním vadám. V důsledku těchto problémů podnik přišel o zhruba 5,5 miliardy dolarů (130 miliard Kč).

Obnovení dodávek tento týden schválil americký Federální úřad pro letectví (FAA). Regulační orgán dospěl k závěru, že výrobce provedl nezbytné změny, aby splnil certifikační normy.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Senát schválil vstup Finska a Švédska do NATO, poslanci dodají souhlas na konci srpna

Senát ve středu podle očekávání hladce schválil rozšíření Severoatlantické aliance o Finsko a Švédsko. Oba severské státy o vstup do aliance požádaly počátkem července kvůli ruské invazi na Ukrajinu, a rozhodly se tak ukončit svou neutralitu. Souhlas za Česko se začleněním obou skandinávských zemí do aliance musí dodat ještě Sněmovna, která by se k tomu mohla sejít koncem srpna, a podepsat prezident.

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (za STAN) senátorům řekl, že rozšíření aliance o Finsko a Švédsko "je v plném zájmu České republiky". Předseda senátního výboru pro obranu a bezpečnost Pavel Fischer (nezávislý) vyzdvihl obranyschopnost obou kandidátských států, které budou přínosem pro alianci.

Aby se obě země staly členy, musí přístupové dokumenty ratifikovat všech 30 aliančních států. Zatím je schválilo 23 zemí aliance, přičemž v úterý americkou ratifikaci dokončil svým podpisem prezident Joe Biden. Nejpomalejší jsou tak s ratifikací ve Španělsku, Portugalsku, na Slovensku, v Řecku, Maďarsku a v Turecku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy