A ven. Slavného kouče v NBA bleskově vyloučili, z lavičky musel po 63 vteřinách hry

4. 4. 2019 15:07
Trenérská legenda Gregg Popovich se v basketbalové NBA zapsal do historie nejrychlejším vyloučením. Sedmdesátiletý kouč San Antonia, který Spurs dovedl k pěti titulům, se ve středečním duelu v Denveru rozohnil hned na začátku zápasu natolik, že ho rozhodčí po 63 sekundách hry poslali do šaten.

Popoviche, jenž zároveň vede i reprezentační tým USA, rozzlobilo neodpískání faulu. Za konflikt s rozhodčím dostal krátce po sobě dvě technické chyby a byl vyloučen. Spurs v té době prohrávali 0:5, nakonec v Denveru utrpěli porážku 85:113.

Podle statistik ESB musel naposledy v NBA trenér ze hřiště v prvních dvou minutách zápasu před sedmi lety. V lednu 2012 vydržel dnes už zesnulý kouč Washingtonu Flip Saunders v Bostonu na palubovce 1:45 minuty.

Po utkání se Popovich přimísil do rozhovoru trenéra Denveru Michaela Malonea s novináři a incident v žertu okomentoval. "Zrovna tu mluvíme o rekordu NBA," řekl Malone procházejícímu Popovichovi, který se zeptal o jaký rekord jde. "Někdo byl vyloučen už po 63 sekundách," odpověděl smějící se Malone. "To myslíš vážně? Ten člověk musel někoho praštit. Dostal dneska někdo ránu?" ptal se naoko zděšeně Popovich, než skupinku zase opustil.

Pro Popoviche skončil předčasně už druhý zápas během jednoho týdne. V neděli byl vyloučen ve třetí čtvrtině duelu se Sacramentem.