reklama
 
 

97,5 m. Historické zlato z ženského skoku bere Vanová

20. 2. 2009 11:50
1. Vanová , 2. Grässlerová , 3. Sagenová

Liberec - Skokanky na lyžích v pátek v Liberci prožily svoji velkou premiéru.

Historicky první zlatou medaili ze světového šampionátu si odveze do USA Lindsey Vanová, která skokem dlouhým 97,5 metru ve druhém kole vyrvala zlato po prvním kole vedoucí Němce Ulrike Grässlerové. Třetí skončila Norka Anette Sagenová.

Do závodu nakonec nastoupily jen dvě české reprezentantky - dvanáctiletá Natálie Dejmková ani Lucie Míková po pádech v tréninku startovat nemohly.

Čtěte více: Skokanky trápí pády. Strach? To byste se ani nerozjeli

A z finálové účasti se radovala jen jediná domácí skokanka. Do druhého kola se probojovala Michaela Doleželová, která nakonec skončila sedmadvacátá.

Šlo o přelomový závod už jen tím, že se konal.

Vůbec první ženou, která se na světovém šampionátu spustila z můstku k soutěžnímu skoku, byla Maren Lundbyová. A čtrnáctiletá Norka na to byla patřičně hrdá.

"Jsem hrozně šťastná," hlásila pomocí překladatelky novinářům, kteří se zajímali o její pocity. Jejích slušných 73,5 metru stačilo na postup do druhého kola, to naopak uteklo druhé ženě na startu Vladěně Pustkové.

"Ten skok byl hodně špatný," přiznala po dopadu. Ale stejně jako její kolegyně byla šťastná, že mohla být při premiéře svého sportu na MS.

"Je to super, i ta atmosféra je skvělá," libovala si, ačkoliv na tribunách ještědských můstků se "tísnilo" jen několik stovek fanoušků. "Je to víc lidí než normálně a ta atmosféra je super," dodala. 

autor: Ondřej Roubínek | 20. 2. 2009 11:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama