51 bodů Hardena bylo málo. Basketbalisté Lakers zastavili vítěznou sérii Houstonu

21. 12. 2017 8:27
Ani 51 bodů Jamese Hardena nepomohlo k tomu, aby basketbalový Houston prodloužil sérii vítězství v NBA na 15. Tentokrát podlehl LA Lakers.
Vítězná série Houstonu skončila
Vítězná série Houstonu skončila | Foto: Reuters

Houston - Vítězná série basketbalistů Houstonu v NBA skončila na čísle 14. Favorizovaný tým podlehl Los Angeles Lakers 116:122, Rockets nepomohlo ani 51 bodů Jamese Hardena.

Lakers v Houstonu skvěle začali a ve druhé čtvrtině vedli o 22 bodů. V domácím dresu se však rozehrál Harden, právě během druhé části stihl dát 24 bodů, a tak v poločase hosté vedli už jen o čtyři body. Lakers si však cennou výhru vzít nenechali.

Držel je hlavně nováček Kyle Kuzma, jenž si zlepšil osobní rekord na 38 bodů. Skvělý zápas v dresu Lakers odehrál i Corey Brewer: svému bývalému celku nastřílel 21 bodů.

Situaci hollywoodskému týmu ulehčilo zranění rozehrávače Chrise Paula. Odstoupil v úvodu poslední čtvrtiny a Rockets prohráli poprvé v sezoně utkání, do něhož Paul nastoupil. "Vůbec jsme nebránili. Dělali si, co chtěli, a když soupeři tohle dovolíte, prohrajete," řekl domácí křídelní hráč Trevor Ariza.

Po Brewerově vzoru se proti bývalému zaměstnavateli vytáhl i pivot Miami Kelly Olynyk. Zlepšil si osobní rekord na 32 bodů a hlavně díky němu Heat porazili Boston Celtics 90:89.

Floridský celek porazil nejlepší tým Východní konference, přestože postrádal Hassana Whitesidea a Gorana Dragiče. Celtics nestačilo 33 bodů Kyrieho Irvinga, jenž v poslední sekundě nepřesnou střelou odmítl výhru.

Už podesáté v řadě zvítězili basketbalisté Golden State Warriors. Klay Thompson se na vítězství nad Memphisem 97:84 podílel 29 body, Kevin Durant přidal 22. Grizzlis vedl Marc Gasol s 21 body.

V nečekaném vzepětí pokračuje tým Chicago Bulls. Orlando zdolal 112:94 a slaví sedmé vítězství v řadě. Bulls ani jednou neprohrávali a vedli až o 30 bodů. Jejich nejlepším střelcem byl Denzel Valentine s 16 body, Nikola Mirotič přidal 15 bodů a 10 doskoků.

NBA:

Atlanta - Indiana 95:105, Boston - Miami 89:90, Brooklyn - Sacramento 99:104, Charlotte - Toronto 111:129, Chicago - Orlando 112:94, Dallas - Detroit 110:93, Denver - Minnesota 104:112, Golden State - Memphis 97:84, Houston - LA Lakers 116:122, LA Clippers - Phoenix 108:95, Oklahoma City - Utah 107:79, Portland - San Antonio 91:93.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 32 19 13 59,4