reklama
 
 

31 tureckých atletů dostalo dvouleté tresty za doping

5. 8. 2013 17:05
Celkem jednatřicet tureckých atletů bylo potrestáno dvouletým zákazem činnosti za doping

Ankara - Celkem jednatřicet tureckých atletů bylo potrestáno dvouletým zákazem činnosti za doping. O sankcích dnes informovala národní atletická federace, z jejíhož čela kvůli skandálu s užíváním nedovolených podpůrných prostředků v pátek odstoupil Mehmet Terzi.

Mezi potrestanými je i stříbrný olympijský medailista z her v Aténách kladivář Esref Apak, jehož případ byl zveřejněn v červnu. Podle svazu je tak dopingová aféra ještě rozsáhlejší, než se zdálo před pěti dny po vyjádření IAAF, která potvrdila pozitivní testy na anabolika u devíti tureckých atletů.

A odhalení ještě můžou pokračovat, protože vyšetřovány jsou i olympijská vítězka v běhu na 1500 metrů z her v Londýně Asli Cakirové-Alptekinová, dvojnásobná mistryně Evropy v běhu na 100 metrů překážek Nevin Yanitová a další olympionička z Londýna.

"Případy Asli Cakirové-Alptekinové, Nevin Yanitové a Pinar Sakaové nebyly zahrnuty, protože pokračuje vyšetřovací proces na základě jejich obhajoby," uvedla v oficiálním prohlášení Turecká atletická federace.

Provinilí turečtí atleti byli testováni v rámci rozsáhlého programu před Středomořskými hrami, které právě tato země na rozhraní Evropy a Asie v červnu hostila.

autor: ČTK | 5. 8. 2013 17:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama