30 příběhů zimních her: Zlobivý Jágr i stříbrná Soukalová

Projděte si třicítku nejzajímavějších a nejsilnějších příběhu XXII. zimní olympiády. Nechybí v ní ani čeští zástupci.
Nerozbitná Šárka Pančochová - Pojďme nejprve na ty české příběhy. Málokteré páté místo na olympijských hrách vzbudilo takový poprask mezi českými fanoušky, jako právě to Šárky Pančochové. Ve druhé finálové jízdě slopestylu česká snowboardistka upadla tak nešťastně, až jí praskla helma. Naštěstí dojela po svahu dolů celá a zdravá. Perfektní jízda z prvního kola ji na cenný kov nestačila, protože porota začala druhé jízdy známkovat mnohem štědřeji.
Helma jako předkrm - S českým sportovním výkonem se pojí jiný příběh. Komentátor České televize Jiří Hölzel se nechal unést a v přímém přenosu přísahal divákům, že jestli Nikola Sudová po takové jízdě v boulích, jakou předvedla, nepostoupí do užšího finále, sní svou lyžařskou helmu. Česká boulařka nepostoupila a škodolibí fanoušci čekají na splnění slibu.
Kníratá suverénka - Pro nestranného fanouška to byl nejnudnější závod olympijských her. Neuvěřitelně energická a věčně usměvavá snowbcrossařka Eva Samková si s knírem pod nosem dojela pro zlatou medaili, aniž by komukoli dovolila, aby jí předjel.
Zlobivý Jágr - Hrozil mu velký průšvih. Jaromír Jágr natočil na začátku olympijských her dvě videa ze Soči a vyvěsil je na svůj Facebook. Přísná pravidla MOV ale zakazují sportovcům točit z dějiště her jakékoli záznamy a sdílet je na internetu. Český hokejový veterán naštěstí včas dostal výstrahu a s amatérským filmařením pro fanoušky skončil.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Reuters Miroslav Harnoch, Reuters
24. 2. 2014 12:00
Projděte si třicítku nejsilnějších a nejzajímavějších příběhu zimních olympijských her.

Soči - XXII. Zimní olympijské hry v Soči jsou za námi, přinesly řadu zajímavých příběhů, které stojí za to si připomenout.

Nechybí v nich ani čeští zástupci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovala nehoda kamionu. Dva lidé jsou zranění

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovala v úterý ráno nehoda kamionu u tunelu Prackovice zhruba na 58. kilometru. Vůz narazil do čela tunelu, při nehodě byli zraněni dva lidé. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Policisté odklánějí dopravu z dálnice ve směru do Německa na exitu 48 Lovosice.

Nehoda se stala kolem 06:00. "Kamion naboural do ostění tunelu ve směru na Německo. Dva lidé byli zraněni," oznámili krajští hasiči na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy