18 výher v řadě. Kvitová je postrachem Češek, díky nim získávala formu i tituly

Petra Kvitová vyhrála nad českými protihráčkami už 18 zápasů v řadě. Díky těmto výhrám v minulosti vyhrávala tituly i nabírala formu. Připomeňte si jízdu české jedničky proti svým krajankám.
Je jedno, v jaké je formě, jestli se trápí nebo je tenisově na vrcholu. Kdykoli Petře Kvitové přijde na okruhu WTA do cesty česká soupeřka, bez milosti ji odklidí a jde dál. V úterý česká jednička přidala proti Barboře Strýcové už 18. výhru v řadě. Když nebudeme počítat zápasy České extraligy, s krajankou neprohrála od roku 2012.
Stalo se to na modré antuce turnaje v Madridu, kde Lucie Hradecká přehrála Kvitovou ve druhém kole 6:4 a 6:3.
Pak už to ale byla jízda, do které se hned na začátku připletla Lucie Šafářová. Kvitová v létě 2012 prožívala nejlepší období, které kdy na turnajích US Open Series měla. Montreal titul, Cincinnati semifinále, New Haven opět titul a právě tam ve druhém kole smetla Šafářovou dvakrát 6:3.
Na jaře 2013 už americká forma Kvitové nebyla taková, i tak to ale v Indian Wells stačilo na osmifinálovou výhru nad Klárou Koukalovou, tehdy ještě Zakopalovou. Tenistka z Fulneku slavila po setech 6:2 a 6:3. Mezi osmičkou nejlepších ale její cesta skončila.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 2. 2016 6:01
Petra Kvitová vyhrála nad českými protihráčkami už 18 zápasů v řadě. Díky těmto výhrám v minulosti vyhrávala tituly i nabírala formu.

Více o Petře Kvitové čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 34 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy