18 výher v řadě. Kvitová je postrachem Češek, díky nim získávala formu i tituly

Petra Kvitová vyhrála nad českými protihráčkami už 18 zápasů v řadě. Díky těmto výhrám v minulosti vyhrávala tituly i nabírala formu. Připomeňte si jízdu české jedničky proti svým krajankám.
Je jedno, v jaké je formě, jestli se trápí nebo je tenisově na vrcholu. Kdykoli Petře Kvitové přijde na okruhu WTA do cesty česká soupeřka, bez milosti ji odklidí a jde dál. V úterý česká jednička přidala proti Barboře Strýcové už 18. výhru v řadě. Když nebudeme počítat zápasy České extraligy, s krajankou neprohrála od roku 2012.
Stalo se to na modré antuce turnaje v Madridu, kde Lucie Hradecká přehrála Kvitovou ve druhém kole 6:4 a 6:3.
Pak už to ale byla jízda, do které se hned na začátku připletla Lucie Šafářová. Kvitová v létě 2012 prožívala nejlepší období, které kdy na turnajích US Open Series měla. Montreal titul, Cincinnati semifinále, New Haven opět titul a právě tam ve druhém kole smetla Šafářovou dvakrát 6:3.
Na jaře 2013 už americká forma Kvitové nebyla taková, i tak to ale v Indian Wells stačilo na osmifinálovou výhru nad Klárou Koukalovou, tehdy ještě Zakopalovou. Tenistka z Fulneku slavila po setech 6:2 a 6:3. Mezi osmičkou nejlepších ale její cesta skončila.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 2. 2016 6:01
Petra Kvitová vyhrála nad českými protihráčkami už 18 zápasů v řadě. Díky těmto výhrám v minulosti vyhrávala tituly i nabírala formu.

Více o Petře Kvitové čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy