reklama
 
 

Opět žena. Po Haindlové řídí odvolací komisi FAČR Radostová

10. 6. 2013 19:45
Nová Odvolací komise FAČR zvolila na svém prvním zasedání do svého čela Kateřinu Radostovou

Praha - Ve vedení českého fotbalu se stále častěji objevují ženy. Markéta Haindlová sice svou pozici ve vedení odvolací komise FAČR neobhajovala, i v dalším období ji ale povede žena: Kateřina Radostová.

Mezi zvolenými členy nové "odvolačky" dostala nejvíc hlasů na sobotní valné hromadě FAČR. "Dnes jsme se s kolegy z odvolací komise poprvé sešli," řekla Radostová. Ta byla na schůzce svými novými kolegy zvolena předsedkyní komise.

"Místopředsedou byl zvolen Vladimír Kristýn," upřesnila Radostová. Odvolací komise má "fungl" nové složení, jejími dalšími členy jsou Jiří Lego, Antonín Kadlec a Jiří Šidliák.

Bývalá soudkyně znala Kříže

Právnička Kateřina Radostová je bývalou soudkyní, specializuje se na sportovní právo, které také přednáší na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, podobně jako její předchůdkyně Markéta Haindlová.

Radostová v minulosti úzce spolupracovala s tehdejším místopředsedou FAČR a vlastníkem plzeňského klubu Miroslavem Křížem. Poskytovala mu právní servis a spolu s Tomášem Peterou, tehdy vlastníkem Baníku, byli posledními lidmi, co Kříže v květnu 2010 viděli, předtím než byl unesen. Pak se Křížova stopa ztratila. (Nová fakta o případu přináší i kniha Kmotr Fotbal, která vyšla minulý týden, objednat ji můžete i zde.)

Kateřina Radostová už ve strukturách FAČR nějaký čas působí, je členkou legislativní rady.

Sama bývala nadějnou tenisovou juniorkou, pohybovala se i v prostředí motoristického sportu. Loni neúspěšně kandidovala do exekutivy Mezinárodní federace ledního hokeje.

Zatímco Markéta Haindlová vedla Odvolací a revizní komisi FAČR, podle nových stanov se působnost tohoto někdejšího orgánu rozdělila do gesce dvou komisí. Radostová bude řídit Odvolací komisi, vedle toho nově vznikla i Revizní a kontrolní komise FAČR.

Žebříček 50 nejvlivnějších osob českého fotbalu, který sestavuje deník Aktuálně.cz, řadí Kateřinu Radostovou na 23. příčku.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

autor: Luděk Mádl | 10. 6. 2013 19:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama