Olympijský rekord: 100 tisíc kondomů je pryč

ČTK
26. 2. 2010 17:24
Hry ale zůstanou bezpečné, dorazila další várka.

Vancouver - Organizace SafeGames 2010 bojující proti nemoci AIDS zjevně podcenila množství kondomů, které budou ve Vancouveru potřeba v době olympijských her. Podle agentury SID prezervativy došly ještě před skončením her a kanadská nadace musela urychleně poslat další várku.

Organizace SafeGames 2010 dala k dispozici do olympijských vesnic ve Vancouveru a Whistleru 100.000 kondomů. Po jejich "zmizení" zaslala na závěrečné dny her dalších 8500. "Když jsme se o nedostatku kondomů dozvěděli, museli jsme na to reagovat. Bezpečný sex je klíčem k zastavení šíření viru HIV," uvedla obchodní šéfka torontské organizace Kerry Whitesideová.

Čtěte dále:

Podle SID se nicméně nedá očekávat, že by všech 100.000 kondomů spotřebovali sportovci a jejich doprovod při sexuálních radovánkách. Tisíce prezervativů putovaly do kufrů jako suvenýry.

Chcete vědět, co se přesně děje ve Vancouveru. Projděte si náš olympijský deník

 

Právě se děje

před 46 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy