Olympijský deník: Sexuální boom a ´čistí´ Rusové

Martin Jůzek, maj
1. 2. 2010 15:33
Přečtěte si první únorový olympijský deník

Rusové posílají do Vancouveru celkem 175 sportovců. Těžko říct jestli jde o nejsilnější, každopádně je to však nejpočetnější výprava ze všech evropských zemí. Pro srovnání, Němce bude reprezentovat 153, Rakušany jen 81 olympioniků. To je méně, než kolik do Kanady odcestuje Čechů.

Jenže právě alpská země má už dlouhá léta výbornou olympijskou "efektivitu" - například v Turíně získala devět zlatých a celkem třiadvacet medailí. Vraťme se ale do Ruska, které slibuje, že ve Vancouveru nebude mít nikoho s dopingovým prohřeškem. Tak to je pravděpodobné asi jako to, že na olympiádě nepadne nějaký rekord.

"Hokejové dvojče" Martiny Sáblíkové ukazuje, že české rychlobruslení není jen o Sáblíkové. Karolína Erbanová, která minulou olympiádu v Turíně sledovala ještě jako hokejistka, totiž v přípravě na Vancouver opět potvrdila svůj talent.

Karolína Erbanová ladí formu
Karolína Erbanová ladí formu | Foto: Martin Malý

Sedmnáctiletá rodačka z Vrchlabí totiž svou tréninkovou kolegyni opět porazila, stalo se tak v neděli na nejkratší, pětisetmetrové trati na malých závodech v Calgary, kde zajela lepší čas než na lednovém mistrovství Evropy.

"Aklimatizace pokročila," spokojeně hlásí z Kanady trenér Petr Novák. Jestli to takhle půjde dál (a rychlobruslaři dál budou jezdit místo v hale na rybníku), tak kouč bude muset brzy hledat nové občanství nejen pro Sáblíkovou, ale ještě navíc pro Erbanovou. Viz aféra před a po Turínu - kdy informoval českou veřejnost o tom, že má nabídky na nové občanství.

Zato další, o poznání prestižnější akce, nedopadla v zámoří pro české barvy dobře. Slavné X-Games, freestylové závody, se v Aspenu nepovedly ani jednomu z českých olympioniků. Stává se to už ostatně tradicí. Skikrosař Kraus upadl a zranil se. Snowboardcrossaře Bakeše bolelo koleno, ten na startu dokonce chyběl. Stejně tak i Pančochová, která chtěla ukázat na rampě nové triky.

Nabízíme desítky tisíc dolarů, hlásá inzerát ve Vancouveru. Za co? Radši se ani neptejte. Kanadské město zažívá s blížící se olympiádou sexuální boom. Do města přijedou sportovci, funkcionáři a hlavně fanoušci a ti se budou chtít bavit.

"Máme spoustu dívek z celé Kanady, které hodlají přijet na pár dní a pracovat u nás," hlásí největší eskortní společnost Carman Fox and Friends. Kolik si bude účtovat? Za běžnou hodinovou službu zhruba čtyři sta dolarů, za VIP službu to bude až deset tisíc dolarů. To jsou částky!

Sportovci ze Švédska zase možná budou chtít zavítat do klubu se jménem The Swedish Touch. Ale pozor, na straně druhé se budou pohybovat dobrovolníci, kteří rozdají podle kanadského tisku až dvacet tisíc kondomů. Zadarmo. A také olympijská policie, která bude dbát, aby si někdo nepřivydělával na olympijské symbolice.

 

Právě se děje

Další zprávy