Olympijský deník: Neporazitelní díky Jágrovi? Nene

Jakub Unger, jau
24. 1. 2010 18:49
Odpočítávání pokračuje, do OH zbývají necelé tři týdny

Ještě dva neolympijské týdny, v tom dalším to v pátek v noci začne.

Kateřina Novotná, nová mistryně Evropy v rychlobruslařském víceboji.
Kateřina Novotná, nová mistryně Evropy v rychlobruslařském víceboji. | Foto: Reuters

S českými nadějemi to nevypadá zle. Rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná v Drážďanech pokořila celou Evropu a stal se mistryní starého kontinentu ve víceboji.

Není divu, že po takovém výsledku myslí Novotná při balení do Vancouveru na totéž, co její kolegyně - superstar Martina Sáblíková: Chtěla by medaili.

Jaromír Jágr po šesti úspěšných zápasech ruské ligy tentokrát nebodoval a jeho Omsk hned prohrál. Svět si nicméně myslí, že to nebude "Jaromír 68", ale někdo úplně jiný, kdo ve Vancouveru vystoupí ze stínu jako český hokejový hrdina.

Pavel Kubina.

Vážně. Uživatelé čistě fanouškovské sportovní sítě Bleacher Report, svého druhu nejobsáhlejší website na světě, jsou přesvědčeni, že právě obránce Tampy Bay bude tím pravým, i když neopěvovaným hrdinou týmu Čechů.

Češi budou tvrdým oříškem, proč, v tom má Bleacher Report jasno: "Čekejte, že Kubina bude lídrem na ledě, a - k překvapení mnoha fandů NHL - páteří obrany České republiky. Kubina je klasický neviditelný hrdina a velký důvod, proč budou Češi během vancouverské olympiády tak těžkým soupeřem."

O mladých českých lyžařích se v souvislosti s blížícími se OH popsalo násobně více webových stránek, než o Pavlu Kubinovi. O kolik zářivějšími hvězdami tedy nakonec budou? Těžko říct.

Ondřej Bank zvládl docela solidně sjezdařskou kombinaci v Kitzbühelu, stačilo to na osmé místo. A Šárka Záhrobská letos vůbec prvně bodovala v obřím slalomu světového poháru - v Cortině d'Ampezzo skončila dvacátá...

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy