Olympijský deník: Nejlepší videa z her. Vítězí alkohol

Opilý Polák skáče jako Malysz a další unikátní olympijská videa.

Skokan Adam Malysz je polský národní idol a malyszománie zasáhla všechny bez rozdílu. Dokazuje to i toto komentované video:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Odraz v pořádku, ale dopad nebyl nejčistší, to se stylovým rozhodčím líbit nebude.

Pokud i vy máte rádi hulákání připitých Sasů, zde je aktuální vzorek z Vancouveru (také tady si nezapomeňte pustit zvuk, samozřejmě):

Poněkud organizovanější ráz má besídka Holanďanů v jejich Heineken House. Na pódiu křepčí rychlobruslařka Ireen Wüstová, protože si myslí, že když má taky jednu zlatou medaili, tak je lepší než Martina Sáblíková. (Video je delší, ale pro názornost stačí prvních 40 vteřin).

Hlavní smysl Heineken Housu vyplývá z jeho názvu a následující videoprezentace. Medaile a zábavu Holanďanům přejeme, pivo značky Heineken už nikoli, protože je litujeme, že ho musí pít.

Vyzbrojit se na zápas baterií donesených plechovek je zákázáno. Když vás odchytí, následuje potupný rituál vylévání. Pod dohledem vancouverských policajtů a davu čumilů.

Aktualizováno před 9 minutami

Volejbalistky prohrály duel o bronz v Evropské lize

České volejbalistky zůstaly v Evropské lize pod stupni vítězů. V dnešním utkání o bronz ve Final Four hraném v bulharském Ruse podlehly Španělkám 2:3 po setech 26:28, 25:10, 25:23, 16:25 a 10:15 v super tie-breaku. Titul získaly přemožitelky Češek ze sobotního semifinále Bulharky, které porazily Chorvatsko 3:1.

"Je to pro nás zklamání. Věřili jsme v medaili, byli jsme nastartovaní a chtěli jsme urvat, když ne obhajobu, tak nějakou placku. Na Španělky jsme si věřili, byli jsme na ně výborně připraveni, ale bohužel turnaj nás nezastihl v optimální formě," řekl asistent trenéra Martin Hroch.

Volejbalistky v prvním setu zpočátku ztrácely, ale do koncovky šly s náskokem 23:21. O ten sice přišly, vzápětí si postupně vybojovaly tři setboly, ale ani jednou neuspěly. Dvakrát se připravily o šanci ukončit set zkaženým servisem. Naopak Španělky při první šanci setbol využily.

Ve druhém setu se Češkám povedlo od úvodních výměn odtlačit soupeřky od sítě a vybudovaly si šestibodový náskok, který narůstal. Univerzálka Orvošová zvýšila už na 20:9 a hra Španělek se rozpadla. Třetí set byl znovu vyrovnaný a tentokrát Češky koncovku zvládly.

Ve zbytku utkání ale působily unaveněji a měly problém se prosadit v útoku. Ve čtvrtém setu prohrávaly 12:17 a střídání nepomohla. Do rozhodujícího tie-breaku nastoupila základní šestka, ještě snížila z 4:8 na 7:8, ale po sérii nedůrazných smečí slavily bronz soupeřky.

"Nám pak trošku došly síly," řekla kapitánka Andrea Kossányiová k obratu v utkání po třetím setu. "Asi je brzo to soudit. Celou dobu hrajeme jako tým a dneska jsme jako tým nehrály."

Na výkonu týmu už se mohla projevit únava po náročném programu. "Je to pravděpodobné. Holky to táhnou společně třetí měsíc, navíc chybí Míša Mlejnková a je pravda, že jsme to všechno hráli na šest sedm lidí a v závěru nám došly baterky, jak se říká," uvedl Hroch. Volejbalistky mají za sebou úspěšnou kvalifikaci mistrovství Evropy a Evropskou ligu.

Po oddychu se začnou připravovat na ME, které se uskuteční od 18. srpna do 4. září. Ve skupině B se utkají v Plovdivu s domácím Bulharskem, Polskem, Německem, Španělskem a Řeckem.