Olympijský deník: Místo sněhu sláma, místo letců béčka

Jakub Unger, jau
30. 1. 2010 17:50
Den po dni odpočítáváme hodiny do startu zimních OH

Nejprve jen pozvednuté obočí a zájem vyvolal titulek, že "Tým českých skokanů byl na mamutím můstku šestý. Vezmeme-li v potaz nevyrovnané výsledky posledních let i probíhající sezóny, vypadalo by to před blížící se olympiádou na správně gradující skokanskou formu.

Skoky přímo nad Innsbruckem
Skoky přímo nad Innsbruckem | Foto: Reuters

Ovšem obočí vylétlo ještě výš, když člověk po pár řádcích čtení seznal, že bodovaného místa nedosáhl tým elitních českých letců, ale pouze "béčko". Ostatní - včetně vítězných Rakušanů - nasadili reprezentanty pro Vancouver.

Tak, teď aby si jeden lámal hlavu, jestli úspěch B-týmu značí, že máme neúčastnící se český A-tým začít tiše považovat za černého koně olympijské soutěže družstev. Anebo naopak nemáme očekávat nic, protože lety jsou specifická disciplína a v Kanadě se bude "jen" skákat. Což nám letos zatím nijak extra nejde.

Když jste si s potěšením - soudě podle pořadí v žebříčku čtenosti a vtipnosti komentářů - pročítali reportáž Aktuálně.cz z libereckého Vesce, který je rok po neslavném lyžařském Mistrovství světa jedním z mála míst v České republice, kde není sníh, možná jste na to nepomysleli.

Vancouver, nebo Liberec?
Vancouver, nebo Liberec? | Foto: Ludvík Hradilek

Nejen ve Vesci, ale ani ve Vancouveru není sníh.

Tedy přesněji, nějaký tam samozřejmě je, ale není ho ani zdaleka tolik, jako obvykle. A jak pořadatelé her automaticky předpokládali.

Severoamerická média se dva týdny před startem soutěží shodují na sloganu, že Vancouveru už nechybí nic, jenom pořádná zima.

Dějiště olympiády prožilo nejteplejší leden, zaznamenaný od počátků místních měření v roce 1937.

A co hůř, meteorologové už do startovního 12. února v mnoha lokalitách ani nepředpokládají "významnější sněžení.

Nejpostiženější jsou údajně svahy, připravené pro soutěže akrobatických lyžařů a snowboardistů. Neutěšené podmínky už donutily organizátory k tomu, že místy nebudou jezdit po sněhu, ale po slámě.

Alespoň se na prknech či akrobatických lyžích bude příjemněji padat. Možná dokonce líp, než do vody.

 

Právě se děje

Další zprávy