Den obránců vlasti vyšel Rusům dokonale. Češi cestu do jejich branky nenašli

Čekání českých hokejistů na gól v semifinále velkého turnaje pokračuje i po hrách v Pchjongčchangu.
V semifinále olympijského turnaje podlehli svěřenci kouče Josefa Jandače ruskému týmu 0:3 a čeká je boj o bronz proti poraženému celku z druhého semifinále mezi Kanadou a Německem.
Sborná má s postupem do finále i jistotu medaile, která bude pro tým po čtvrtfinálových porážkách ve Vancouveru 2010 i doma v Soči před čtyřmi lety první od Salt Lake City 2002,  kde Rusko vybojovalo po vyřazení Čechů ve čtvrtfinále bronz.
Na souboj obou týmů došlo i o čtyři roky později v Turíně 2006, kdy zápas o třetí příčku vyhrálo české národní mužstvo. Navázat na tento cenný kov se Češi budou pokoušet v sobotu od 13:10 SEČ.
Rusové oslavili triumfem Den obránců vlasti, který připadl právě na pátek.
Foto: ČTK
Reuters Sport Reuters, Sport
23. 2. 2018 12:03
Prohlédněte si fotografie z olympijského semifinále mezi hokejistky Česka a Ruska, které rozhodlo o tom, že svěřenci Josefa Jandače budou hrát o bronz.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy