"Federální" radost v biatlonu pokračuje díky Kuzminové. Fourcade může shánět snubní prstýnky

Anastasia Kuzminová je nejúspěšnější slovenskou účastnicí zimních olympijských her.
Po dvou českých medailích se prvního cenného kovu z Koreje dočkali Slováci díky  Anastasii Kuzminové.
Naturalizovaná Ruska Anastasia Kuzminová doběhla druhá v pondělní stíhačce, a vylepšila tak svoji bilanci ze ZOH na dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.
V závodě mužů potvrdil papírové předpoklady Martin Fourcade a dojel si pro třetí olympijské zlato.
Česká naděje Veronika Vítková startovala po bronzu ve sprintu se startovním číslem tři, v cíli jí patřila sedmá příčka.
Foto: ČTK
ČTK Reuters Sport ČTK, Reuters, Sport
Aktualizováno 12. 2. 2018 14:35
Podívejte se na fotografie z olympijských stíhaček v biatlonu. Závod žen přinesl Slovensku díky stříbrné Anastasii Kuzminové první medailovou radost v Pchjongčchangu.
 

Právě se děje

před 31 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy