reklama
 
 
12:15 • ZOH 2018 • Biatlon

Závod s hromadným startem biatlonistů na ZOH

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závodu biatlonistů s hromadným startem v rámci ZOH 2018 z jihokorejského Pchjončchangu. Závod začíná ve 12:15. 

Česko si užívá konec skvělého druhého víkendu Her, kdy nejprve Ester Ledecká vybojovala zlato v lyžování, hokejisté porazili Kanadu a Švýcarsko, a nyní v posledním individuálním biatlonovém závodě pokukuje po dalším možném úspěchu. Po včerejším programu žen se do programu Her vrací biatlon mužů, kteří budou mít na programu závod s hromadným startem na 15 km, během nějž je čekají 4 střelecké položky - dvě vleže a dvě vestoje. 

Kde hledat favority? Jedním z největších už klasicky budou Francouz Martin Fourcade a Nor Johannes Boe, kteří už se na těchto Hrách zaskvěli zlatem. Vynikající formu potvrzují také němečtí biatlonisté, ať už je to Peiffer, Schempp a další. Na stříbro z vytrvalostního závodu může navázat Jakov Fak ze Slovinska, o slovo se však budou chtít přihlásit i další Norové či nevyzpytatelní Rakušané. Máme se rozhodně na co těšit.

Do závodu vyrukují i dvě čeští závodníci. Michal Krčmář by ráda navázala na stříbro ze sprintu a bude opět jako lev bojovat o co nejlepší umístění. Jeho kolega Ondřej Moravec, kterému se v Pchjongčchangu zatím tolik nedaří a na svůj první úspěch čeká.

Startovní listina 

1. Arnd Peiffer (GER) 
2. Martin Fourcade (FRA) 
3. Johannes Thingnes Bø (NOR) 
4. Michal Krčmář (CZE) 
5. Sebastian Samuelsson (SWE) 
6. Jakov Fak (SLO) 
7. Dominik Windisch (ITA) 
8. Benedikt Doll (GER) 
9. Dominik Landertinger (AUT) 
10. Tarjei Bø (NOR) 
11. Simon Desthieux (FRA) 
12. Lukas Hofer (ITA) 
13. Benjamin Weger (SUI) 
14. Simon Schempp (GER) 
15. Emil Hegle Svendsen (NOR) 
16. Simon Eder (AUT) 
17. Quentin Fillon Maillet (FRA) 
18. Julian Eberhard (AUT) 
19. Erik Lesser (GER) 
20. Erlend Bjøntegaard (NOR) 
21. Timofej Lapšin (KOR) 
22. Klemen Bauer (SLO) 
23. Antonin Guigonnat (FRA) 
24. Tomas Kaukenas (LTU) 
25. Jesper Nelin (SWE) 
26. Fredrik Lindström (SWE) 
27. Andrejs Rastorgujevs (LAT) 
28. Serafin Wiestner (SUI) 
29. Ondřej Moravec (CZE) 
30. Tero Seppälä (FIN)

Závodníci už míří na start závodu a vše je připraveno k jeho zahájení.

Závod začíná!

Biatlonisté do toho hned od úvodu pořádně šlápli a už mají před sebou první dlouhé stoupání. Na trati se vytvořili první dvojičky, které jedou vedle sebe do kopce.

V čele jsou zatím Johannes Boe s Martinem Fourcadem, takže vše podle očekávání. Nikdo z nich se ale zatím o žádný únik nepokouší.

Oba čeští závodníci zatím směle drží krok, biatlonisté mají za sebou polovinu prvního kola a tempo během něj mírně zvolnilo.

Za sebou mají už i nejkratší, ale zato nejpříkřejší stoupání. Závodníci ho zvládli a pomalu míří k první střelecké položce.

Krčmář průběžně na 12. místě, jeho kolega Moravec o deset příček za nimi, nicméně všichni závodníci jsou našlapáni vedle sebe.

Dlouhý sjezd na stadión vede Fourcade, na biatlonisty co nevidět čeká první střelba, kde se bude poprvé lámat chleba dnešního závodu.

Nejrychleji a čistě stříleli Doll, Windisch, Fak a Lapšin, kteří jedou na prvních místech.

Dále jedou dva Švédové, Boe s Fourcadem musejí na jedno trestné kolo.

Ondřej Moravec zastříleli bez chyby, jeho kolega Michal Krčmář bohužel jednou minul.

Čelo závodu se už opět sjelo, na prvních místech je zhruba deset dvanáct závodníků, kteří jedou pospolu. Na prvním místě Lapšin.

Biatlonisté opět vyjeli do prudkého stoupání, kde si musejí pořádně máknout, nikdo ze závodníků si ale na žádný únik zatím netroufá. Vedoucí pozici zaujímá Němec Benedikt Doll.

Martin Fourcade se už vyškárabal do čela druhé skupiny, která stíhá tu vedoucí a je jen otázka času, než opět získá kontakt s čelem.

autor: Daniel Kinc | 18. 2. 2018 11:54

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama