reklama
 
 
13:10 • ZOH 2018 • Hokej
3:2
2:2 0:0 1:0
Slovensko. Vlajka
Slovensko
Rusko. Vlajka sport
Rusko
 • 17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš)
 • 3.Gavrikov (Vojnov, Širokov), 5. Kaprizov (N. Gusev).

Šestý den olympijských her si na své přijdou i fanoušci mužského hokeje. Soubojem Slovenska s Olympijským týmem Ruska startuje hokejový turnaj mužů na letošních Zimních olympijských hrách. Poprvé po 24 letech od Olympijských her v Lillehammeru se pod pěti kruhy neobjeví hráči NHL, přesto bude co sledovat. Hned první zápas turnaje mezi Slovenskem plným hráčů z české nejvyšší soutěže a Olympijským turnajem Ruska nabídne zajímavou podívanou. 

Kádr Slovenska vzbudil velké kontroverze několik týdnů před turnajem. Kanadský trenér Craig Ramsay společně s generálním manažerem Miroslavem Šatanem totiž při nominaci opomenuli na hráče z týmu jediného slovenského zástupce v KHL Slovanu Bratislava a také na předního gólmana soutěže Júliuse Hudáčka. V kádru našich jihovýchodních sousedů figuruje čtrnáct hokejistů z české extraligy a deset z domácí soutěže. Jediným hráčem nominovaným z KHL je obránce Michal Čajkovský. Velkou premiéru pod pěti kruhy dnes zažije třicetiletý brankář Branislav Konrád, který obléká dres extraligové Olomouce. 

Tým Olympijských sportovců z Ruska se stal předmětem rozsáhlé diskuze dlouho před začátkem Her. Kvůli rozsáhlým dopingovým skandálům ruských sportovců musí celek pod vedením Olega Znaroka startovat na turnaji bez státních symbolů a v případě výhry se ani nedočká hymny. Sborná je nicméně na turnaji bez účasti hvězd NHL hlavním favoritem na zisk trumfu. Kádr složený výhradně z hráčů dvou předních klubů KHL SKA Petrohrad a CSKA Moskva doplněný o dvojici hráčů z Magnitogorsku chce ukončit čekání Ruska na olympijské zlato. Naposledy se tato hokejová velmoc, tehdy pod hlavičkou Společenství nezávislých států, radovala z prvenství na olympiádě v Albertville v roce 1992. 

Sestava Slovenska: Konrád - Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Čajkovský, Valach, Ďaloga - Surový (C), Kudrna, Nagy (A) - Bakoš, Bubela, Haščák - Hovorka, Marcinko, Lamper - Krištof, Paulovič, Ölvecký - Cingel.

Sestava: Olympijští sportovci z Ruska:  Košečkin - Gavrikov, Vojnov, Marčenko, Nestěrov, Zub, Zubarev, Kiselevič - Mozjakin, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) - Kaprizov, Šipačov, N. Gusev - Širokov, Barabanov, Prochorkin - Andronov (A), Grigorenko, Kalinin - Tělegin.

Obě mužstva vjela na ledovou plochu hlavní haly pro hokej v Kagnungu. Za chvíli začínáme. 

0:01

Utkání právě začalo. 

1:00

Rusové hned od úvodní minuty potvrzují svou roli favorita a obléhají útočné pásmo. Z tribuny se ozývá volání ruských fanoušků: Šajbu, šajbu. 

1:26

Úvodní tlak prozatím Slováci přečkali, Konrád nemusel vážněji zasahovat. 

203

V těchto chvílích se navíc družině kanadského trenéra Raimsyho daří držet puk daleko od vlastní brány. 

2:34

První vážnější šanci připravil Širokov Vojnovovi, jenž se zblízka netrefil. 

2:54

Rusko vstřelilo branku! Tak přeci jen se sborná na úvod zápasu prosazuje. Střelu Vladislava Garvikova od modré čáry lehce tečoval za Konrádova záda Čerešňák.  Asistence: Vjačeslav Vojnov, Sergej Širokov. 

4:04

Rusko vstřelilo branku! Tak to je studená sprcha pro pasivní Slováky. Gusevovu střílenou přihrávku usměrnil za Konráda šikovnou tečí Kirill Kaprizov a Rusové vedou o dvě branky. Asistence: Nikita Gusev.

5:53

Další útok ruského týmu zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu. 

7:14

Zajímavá příležitost se rýsovala před třineckým forvardem Marcinkem. Rychlé přečíslení nakonec přišlo vniveč, slovenský útočník nahrával bekhendem před bránu, Rusové si situaci pohlídali. 

7:31

Šipačov našel Guseva, který pálil z pravého kruhu mimo bránu. 

7:48

Zakázané uvolnění slovenského výběru, který zatím hraje s příliš velkým respektem a zatím neohrozil Košečkina. 

8:38

Už to mohlo být o tři branky. Zubův projektil od modré čáry byl před Konrádem tečován a brankář Slovenska s problémy dokázal zkrotit puk. O první reklamní pauze mají naši jihovýchodní sousedé o čem přemýšlet. 

9:07

Další zakázané uvolnění slovenského výběru. 

9:19

První formace sborné opět kombinovala v útočném pásmu, Dacjuk předal puk Kovalčukovi, jenž se nedostal přes bránícího hráče Slovenska a Konrád přikryl kotouč. 

autor: Václav Petrů | 14. 2. 2018 12:16

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama