OH 2016 • Rychlostní kanoistika (K4, C2) • 15:00

Živě: Rychlostní kanoisté bojují v Riu o poslední medaile

Dobrý den, vítejte u online přenosu z posledních závodů rychlostních kanoistů na olympijských hrách v Rio de Janeiru. V sobotu 20. srpna by se měli v kategorii K4 do akce dostat i čeští obhájci bronzu z Londýna.

Olympiáda vrcholí. V sobotu si rozdělují medaile poslední rychlostní kanoisté. Svůj finálový závod už za sebou mají i čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. V nabité konkurenci si dojeli pro sedmé místo. Vyhráli favorizovaní Němci.

Mnohem větší naděje ale česká výprava vkládá do čtyřkajaku, jejichž finále je na programu v 15:12. Pánové Jan Štěrba, Josef Dostál, Lukáš Trefil a Daniel Havel si brousí zuby na ty vůbec nejcennější medaile. V rozjížďkách zajeli nejrychlejší čas a nominovali se přímo do finále, takže i uspořili nějaké sily.

Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba a Daniel Havel na OH v Riu
Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba a Daniel Havel na OH v Riu | Foto: Reuters

České kvarteto si, které obhajuje bronzové placky z Londýna, si prošlo peklem. Háček Daniel Havel totiž v týdnu trpěl střevní chřipkou a do poslední chvíle nebylo jasné, zda do pátečních rozjížděk nastoupí. Ale dal se do pořádku a sil má zjevně dost, protože ve včerejším závodě udával hodně rychlé tempo. Více si můžete přečíst ZDE.

Český čtyřkajak vyrazí do závodu ze čtvrté dráhy. Největší soupeře bude mít po pravé ruce, v páté dráze pojedou další favorité Němci, kteří ovládli druhou rozjížďku. Velké ambice ale mají i Slováci s číslem šest.

Ještě před tím ale odstartuje finále B, kde pojede posádka Brazílie, Maďarsko, Rusko, Kazachstán, Itálie a Argentina.

Finále B odstartovalo, v polovině trati si skvěle vedou Rusové, Brazilci a Argentinci.

Pár set metrů do cíle vedou jednoznačně Rusové.

A ti také vítězí. Druhý Kazachstán, třetí Maďarsko.

Teď už se pojďme soustředit na finále A, čtyřkajaky se řadí do bloků.

Závod právě odstartoval.

Zdá se, že nejlépe odstartovali Němci, ale první metry jsou zatím hodně vyrovnané.

Němci to opravdu napálili, drží se jich Slováci. Ale Češi se pomalu dotahují.

V polovině trati jsou Češi třetí. Vedou Němci za nimi Slováci, zlobí ale i Francouzi.

250 metrů před cílem se Češi perou se Slovenskem o druhé místo.

Němci si jedou pro zlato, ale co Češi?

Bohužel, česká doba bronzová na této olympiádě pokračuje. Češi jsou třetí za Slovenskem.

Český čtyřkajak tak obhájil bronz z Londýna, všichni čtyři asi chtěli lepší výsledek, ale i tak je to devátá medaile pro českou výpravu!

To je pro dnešek vše. Díky za pozornost.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Policisté dopadli zloděje z banky v Mladé Boleslavi, loupil kvůli dluhům

Mladoboleslavští policisté ve středu dopadli a obvinili muže, který minulé pondělí v Mladé Boleslavi přepadl banku a odnesl si z ní větší množství peněz. Pro třiačtyřicetiletého muže dojeli do Liberce, kde má přechodné bydliště. Muž se přiznal, loupil prý kvůli dluhům. Policie ho obvinila z loupeže a podala státnímu zástupci podnět na vazbu. Muži hrozí až desetileté vězení. O vazbě by měl soud rozhodnout ve čtvrtek, uvedla policie na webu.

Během výslechu se muž k loupežnému přepadení přiznal. Loupil prý kvůli dluhům, které nedokázal splácet z vlastního výdělku. Při domovní prohlídce policisté našli 100 tisíc korun v hotovosti, zbylou část z několikasettisícového uloupeného obnosu už utratil a splatil s ní některé dluhy. Policisté u něj našli i zbraň, kterou použil při přepadení, nebyla funkční, šlo o o atrapu.

"Muž je nyní umístěn v policejní cele v Mladé Boleslavi a čeká na soud, doposud nebyl pro podobný čin trestán," sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy