ZOH 2018 • Snowboarding • 5:30

Paralelní obří slalom

Konečné pořadí

1. Ester Ledecká (CZE)
2. Selina Jörgová (GER)
3. Ramona Theresia Hofmeisterová (GER)

Vítejte u online přenosu z paralelního obřího slalomu snowboardistek v rámci ZOH 2018 v Pchjongčchangu. Závod začne v sobotu 24. února v 5:30.

Po fantastickém zlatu z lyžařského Super-G se dnes Ester Ledecká představí ve své "původní" disciplíně. V rámci ZOH 2018 ji čeká paralelní obří slalom na snowboardu a právě česká závodnice bude největší favoritkou. V hodnocení světového poháru paralelního obřího slalomu je totiž Ledecká na první pozici, přičemž si drží náskok přibližně 1500 bodů na druhou Hofmeisterovou z Německa. Ze sedmi paralelních obřích slalomů sezóny Ester vyhrála hned pětkrát.

OSMIFINÁLOVÉ DVOJICE

 

Carolin Langenhorstová (GER) - Ina Meschiková (AUT)

Ramona Theresia Hofmeisterová (HER) - Ladina Jennyová (SUI)

Daniela Ulbingová (AUT) - Milena Bykovová (OAR)

Ester Ledecká (CZE) - Patrizia Kummerová (SUI)

Alena Zavarzvinová (OAR) - Gloria Kotniková (SLO)

Julia Zoggová (SUI) - Aleksandra Krolová (POL)

Tomoka Takeučiová (JPN) - Julia Dujmovitsová (AUT)

Selina Jörgová (GER) - Jekatěrina Tudegeševová (OAR)

Ester Ledecká se v noci stala vítězkou kvalifikace, čímž si zajistila možnost výběru dráhy pro všechny jízdy až do případného finále. Kromě ní si však výborně vedla především Alena Zavazvinová či tři německé závodnice. V osmifinále se pak Ledecká utká s Patrizií Kummerovou, jenž se kvalifikovala jen o jednu jedinou setinu.

ZÁVOD ZAČÍNÁ.

Obrovsky vyrovnaný souboj na úvod! Carolin Langerhorstová byla favoritkou, neboť byla čtvrtá ve kvalifikaci a volila si dráhu. Ina Meschiková ji však o dvě setiny sekundy poráží!

Od začátku až do cíle byla Ramona Theresia Hofmeisterová rychlejší ne Ladina Jennyová, která navíc v závěru trati upadla. Do čtvrtfinále jde německá závodnice.

Daniela Ulbingová si pohlídala souboj s Bykovovou. Ruská závodnice se ještě snažila zrychlit, ale jednu bránu docela výrazně podjela a přestože Ulbingové do tratě vběhla veverka, Rakušanka postoupila.

Nyní ale pozor! Do osmifinále jde Ester Ledecká, která bojuje s olympijskou vítězkou ze Soči, Patrizií Kummerovou.

Na plošší části si Ledecká dokázala vytvořit zásadní náskok a Patrizii Kummerovou nakonec poráží o 71 setin sekundy. Výborná osmifinálová jízda české závodnice.

Nečekaně vyrovnaný souboj byl ten mezi Zavarzinovou a Kotnikovou. Slovinka sice ohromně stahovala, avšak na ruskou soupeřku o tři setiny sekundy nestačila.

Opět je vítězná závodnice, která si vybrala červenou dráhu. Julie Zoggová si docela s přehledem poradila s Aleksandrou Krolovou z Polska. Švýcarka vítězí o sedm desetin.

Julia Dujmovitsová měla v modré dráze výborný start. Nakonec však Tomoka Takeučiová dokázala zrychlit a v závěru se o 17 setin dostala před svou rakouskou soupeřku.

Také Selina Jörgová dokázala zužitkovat červenou dráhu a naprosto bez problémů porazila Jekatěrinu Tdegeševovou. Rozdíl mezi oběma závodnicemi činí 65 setin.

ČTVRTFINÁLOVÉ DVOJICE

 

Ina Meschiková - Ramona Theresia Hofmeisterová

Ester Ledecká - Daniela Ulbingová

Julie Zoggová - Alena Zavarzinová

Selina Jörgová - Tomoka Takeučiová

Nyní se v osmifinálových duelech utkají muži. My se tedy k Ester Ledecké vrátíme pár minut po šesté.

Mužská osmifinále jsou za námi. Vše je připraveno pro čtvrtfinále žen včetně Ester Ledecké.

Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu na ZOH 2018
Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Výborný start Ramony Theresie Hofmeisterové! Němka se bleskově dostala před Meschikovou.

Ramona Theresia Hofmeisterová si bez problémů pohlídala postup do semifinále. Ina Meschiková tahala od začátku za kratší konec.

Nyní Ester Ledecká proti Danieli Ulbingové!

Zatím to vypadá dobře. Česká závodnice si hlídá mírný náskok.

A Ester Ledecká postupuje do semifinále! Postupně totiž zvyšovala náskok a nakonec je v cíli o téměř sekundu rychlejší než její rakouská soupeřka.

Velmi dobře se držela Julia Zoggová, ale Švýcarka nakonec udělala několik výrazných chyb, což ji připravilo o postup. V semifinále uvidíme Alenu Zavarzinovou.

Po parádním startu si Selina Jörgová drží náskok. Tomoka Takeučiová se v modré dráze jen marně snaží stahovat.

Německo má v semifinále dvojí zastoupení a bude mít medaili. Selina Jörgová si totiž bez větších problémů pohlídala souboj s Takeučiovou.

SEMIFINÁLOVÉ DVOJICE

 

Ester Ledecká - Ramona Theresia Hofmeisterová

Selina Jörgová - Alena Zavarzinová

 

Znovu je na řadě mužská část dnešního závodu. Snowboardisté si to rovněž rozdají ve čtvrtfinále.

Také čtvrtfinálové duely mužů už proběhly. Pomalu se tedy můžeme chystat na ženská semifinále, přičemž hned v prvním se předvede Ester Ledecká.

Ester Ledecká je připravena v červené dráze. Proti ní Ramona Theresia Hofmeisterová z Německa.

Němka měla velmi dobrý start a v modré dráze zatím mírně vede.

Ester Ledecká se však znovu fantasticky dotáhla ve střední pasáži a poté navíc Hofmeisterová upadla!

Ramona Theresia Hofmeisterová dorazila do cílového prostoru, ale tam může jen pogratulovat Ester Ledecké, která postupuje do finále! Fantazie!

Tak to je překvapivý průběh druhého semifinále! Alena Zavarzinová upadla záhy po startu a Selina Jörgová si v klidu dojela do cíle. Němka má medaili a vyzve Ester Ledeckou.

FINÁLOVÉ DVOJICE

 

O zlato

 

Ester Ledecká - Selina Jörgová

 

O bronz

 

Ramona Theresia Hofmeisterová - Alena Zavarzinová

Mužská semifinále právě skončila. Zatímco se domácí Lee Sang-ho raduje z postupu do velkého finále, přichází čas na vyvrcholení ženského programu.

Dobrý vstup do malého finále v podání Ramony Theresie Hofmeisterové. Zavarzinová je zatím o 19 setin pomalejší.

Obrovské zklamání pro Alenu Zavarzinovou. Ruska si zde přijela pro medaili, nicméně v malém finále předvedla podobnou chybu jako v semifinále a končí čtvrtá. Z bronzu se v cíli raduje Ramona Theresia Hofmeisterová.

Je tady očekávané velké finále! Ester Ledecká v červené dráze, proti ní Selina Jörgová.

Ester Ledecká má dobrý start a udržuje si mírný náskok.

Ve střední pasáži měla Ledecká mírné problémy, ale stále vede. 28 setin náskoku!

Je to tam! Čeští fanoušci obrací bundy na zlatou podšívku! Ester Ledecká totiž vítězí o 46 setin sekundy.

Po fantastickém zlatu z lyžařského Super-G tedy fantastická Ester Ledecká ovládla také paralelní obří slalom snowboardistek. Dneska nenašla ani jednu přemožitelku, když zvítězila ve kvalifikaci a poté si v červené dráze proklestila cestu až za zlatem. Na stupních vítězů ji doplní dvě německé závodnice. Stříbro totiž získává Selina Jörgová a bronz Ramona Theresia Hofmeisterová. Zklamaná dnes bude Alena Zavarzinová, která chybovala v semifinále i malém finále a skončila čtvrtá.

Ode mě je to tedy pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy