Zimní olympijské hry • 2. den • 6:00

Druhý den olympiády v Koreji živě

6:00

Dobrý brzké ráno. Vítám vás u on-line přenosu ze druhého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. 

6:01

V Česku sice vyjde slunce až zhruba v 7:20 minu, ovšem na korejských sportovištích se díky časovému posunu už dávno sportuje. Pojďme se tedy podívat, jak si sportovci vedli. 

6:05

Jako vůbec první se do olympijských klání zapojili curleři, kteří již od čtvrtka soutěží v nové disciplíně, smíšených párech. Tady jsou výsledky 5. kola: Čína - USA 6:4, Norsko - Finsko 7:6, Kanada - Švýcarsko 7:2, Korea - OSR 5:6.

6:07

Po pěti odehraných zápasech curlingového mixu není žádný tým bez porážky, v čele tabulky se se čtyřmi výhrami postupně seřadily týmy Kanady, Norska a Ruska (OAR). Do konce základní části zbývá odehrát dvě kola, do semifinále postoupí čtyři týmy. V tuto chvíli by to kromě zmíněné trojice bylo ještě Švýcarsko. 

Curlingový mix na OH v Koreji 2018: Kristin Skaslienová (Norsko) a Oona Kausteová (Finsko)
Curlingový mix na OH v Koreji 2018: Kristin Skaslienová (Norsko) a Oona Kausteová (Finsko) | Foto: Reuters
6:15

První Češi se do dnešního programu zapojili ve třetím tréninku sjezdařů, který vyhrál Rakušan Vincent Kriechmayer. Nejlepší byl opět Filip Forejtek, který ztratil na vítěze 2,60 sekundy a obsadil 37. příčku. Berndt, Hudec a Zabystřan skončili hluboko vzadu. 

Výsledky třetího tréninku: 

1. Kriechmayr (Rak.) 1:40,76, 2. Jansrud -0,12, 3. Svindal (oba Nor.) -0,35, …37. Forejtek -2,63, 50. Berndt -3,69, 61. Hudec -4,80, 70. Zabystřan (všichni ČR) -7,83.

Kjetil Jansrud při tréninku na olympijský sjezd
Kjetil Jansrud při tréninku na olympijský sjezd | Foto: Reuters
6:20

První jízdu v kvalifikaci slopestylu už má za sebou snowboardista Petr Horák, který ve své skupině skončil 11. s bodovým skóre 41:93. jen pro představu: Vítěz skupiny Marc McMorris měl skóre 83,70. Kvalifikace nyní pokračuje druhými jízdami. 

ZOH 2018: Petr Horák, slopestyle
ZOH 2018: Petr Horák, slopestyle | Foto: Reuters
6:32

Máme už potvrzené nominace do dvou dnešních závodů s českou účastí. Skiatlonu žen, což je první medailová disciplína her (začíná v 8:15), se zúčastní Pera Nováková, Kateřina Beroušková, Barbora Havlíčková a Pera Hynčicová

Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková | Foto: Milan Kammermayer
6:33

A potvrzené je i očekávané kvarteto biatlonistek, do sprintu na 7,5 kilometru ve 12:15 vyběhnou Veronika Vítková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková

6:35

Mimochodem běžecké lyžování a biatlon se promítly v kariéře dnešní skiatlonistky Báry Havlíčkové. Zajímavý rozhovor, který jsme s ní udělali ještě předtím, než vůbec zjistila, že na olympiádu pojede, si můžete přečíst zde

6:40

Momentka z kvalifikace snowboardistů. Fanoušci a fanynky Redmonda Gerarda. Jejich oblíbenec se do zítřejšího finále prokousal. 

Fanoušci Redmonda Gerarda
Fanoušci Redmonda Gerarda | Foto: Reuters
6:53

To samé se bohužel nedá říci o Petru Horákovi, který si výsledkem 39,05 ve druhé jízdě mírně pohoršil a do finále se nedostal. Ve své skupině obsadil 15. z 18 příček, postupovalo nejlepších šest. 

7:01

Po skončení kvalifikace slopestylu nastává krátká přestávka před dalším programem. Ten bude pokračovat v 8:15 ženským skiatlonem, první medailovou disciplínou her. Kolem poledne pak čekáme vrcholy druhého dne, tedy alespoň z českého pohledu: závod rychlobruslařek na 3000 metrů a biatlonový sprint žen. Kompletní program her najdete zde: 

7:10

Momentka z kvalifikace snowboardistů. Důkaz, že ne každý skok končí ideálním dopadem, poskytl Belgičan Stef Vandeweyer

Pády snowboardistů v kvalifikaci slopestylu: Belgičan Stef Vandeweyer
Pády snowboardistů v kvalifikaci slopestylu: Belgičan Stef Vandeweyer | Foto: Reuters
7:20

Přeci jen ale jednu dobrou zprávu ze světa snowboardingu dnes máme. Nakonec se na hry podívá Kateřina Vojáčková, která byla dodatečně nominována kvůli zranění soupeřky. 

Foto: Český olympijský výbor
7:20

Vojáčková se tak stala rekordní 94. členkou české výpravy. Více olympioniků samostatné Česko na hry nikdy nevyslalo. 

7:31

Pokud si chcete ukrátit čas před skiatlonem, doporučujeme zhlédnout dvě videa. V tomto rozhovoru se dozvíte, proč Česká televize kvalifikaci snowboardingu nevysílala (ale skiatlon bude)

Olympiáda v ČT? Přišli jsme o kompletní přenosy z hokeje, co bývalo, se udržet nedá, říká Drbohlav

ZOH 2018-olympijské kruhy před novinářským centrem
20:12
Podařilo se nám získat 190 hodin přímých přenosů, musíme si ale vybírat, vysvětluje vedoucí zahraničních operací ČT sport Vladimír Drbohlav. | Video: Daniela Drtinová
7:31

Nu a pro odlehčení pak doporučujeme další díl olympijského Sociálu

Olympijský Sociál: Zraněná lyžařka se nedostala na olympiádu, ale "jen" na obálku časopisu Playboy

2:02
Olympijský Sociál: Zraněná lyžařka se nedostala na olympiádu, ale "jen" na obálku časopisu Playboy. Pořadem provází Eva Srpová. | Video: Eva Srpová
7:35

Zajímavou informaci přináší korejská agentura Jonhap, podle které servery organizátorů olympijských her v Pchjongčchangu během pátečního slavnostního zahájení napadli hackeři. Jejich útok způsobil poruchu internetových televizních protokolů v hlavním tiskovém středisku.

Pořadatelé her pak preventivně vypnuli servery, aby zabránili dalším škodám. Kvůli tomu přestal fungoval web olympijských her a někteří diváci si nemohli vytisknout vstupenky na ceremoniál. Kolem osmé hodiny ráno místního času byl provoz webu obnoven. Okolnosti kybernetického útoku pořadatelé vyšetřují.

7:50

Gabriela Koukalová sice na olympiádě být nemůže, ale i tak zimními hrami žije.

"Lidi na pláži na mě koukali jako na blázna, nechápu vůbec proč?! Vždyť olympijské hry jsou zahájeny, tak je přeci nejvyšší čas hodit se do gala jako správný fanoušek a začít fandit naplno, ať už jste kdekoliv…nenechte se zmást, opravdu je mi moc líto, že na olympiádě nejsem taky a nemůžu bojovat o medaile. Tiše závidím sportovcům to napětí a emoce, které k olympiádě neodmyslitelně patří a věřím, že se mi poštěstí to v životě ještě alespoň jednou zažít," napsala zraněná biatlonistka na Facebook, kde současně sdílela fotografii z dovolené u moře. 

Lidi na pláži na mě koukali jako na blázna, nechápu vůbec proč?! 🤪 Vždyť olympijske hry jsou zahájeny, tak je přeci nejvyšší čas hodit se do gala jako správný fanoušek a začít fandit naplno, ať už jste kdekoliv 🤞🤩👏 ...nenechte se zmást, opravdu je mi moc líto, že na olympiádě nejsem taky a nemůžu bojovat o medaile. Tiše závidím sportovcům to napětí a emoce, které k olympiádě neodmyslitelně patří a věřím, že se mi poštěstí to v životě ještě alespoň jednou zažít. Teď ale ze všeho nejvíc držím palce všem našim sporťákům, aby se jim podařilo prodat maximum toho, co v přípravě poctivě natrénovali a co svému sportu obětovali, skvěle reprezentovali Českou republiku a hlavně aby se ničím nesvazovali a měli ze svého výkonu radost...a ideálně i medaili k tomu🥇🥈🥉😉 Jak se na hry těšíte vy? Komu budete nejvíc fandit? A kolik tipujete, že přiveze česká výprava medailí? Mějte se krásně a fanděte se mnou! Vaše Gábi Český olympijský tým #czechteam #raskovka #GearSport Uriage

Zveřejnil(a) Gabriela Koukalova dne 10. Únor 2018
8:10

Kuriózní stížnosti se šíří mezi krasobruslaři, kteří jsou pravidelně zařazováni do dopoledního bloku. A to se jim příliš nelíbí, neboť musí brzy vstávat. "Trénink v sedm ráno je trochu drsný. Ale určitě se z toho do dalšího průběhu olympiády poučím," citovala agentura AP trojnásobného mistra světa Patricka Chena. "Je to dvousečný meč. Jít ráno na led mi připomíná trénink a jsem trochu víc v klidu. Ale zase toho od sebe takhle po ránu nemůžu moc čekat. Musíme se přizpůsobit," přidal Chan. 

8:12

Připomínáme, že už za pár minut začne v Pchjongčchangu první medailový závod her, skiatlon žen na 15 kilometrů. Češi v něm mají hned čtyřnásobné zastoupení. Televizní přenos můžete sledovat na Eurosportu a ČT, v tomto onlinu vám budeme přinášet dílčí zpravodajství z trati. 

8:15

A závod ve skiatlonu právě začal. Jako první čeká závodnice úsek 7,5 kilometru v klasice. 

8:30

Běžkyně za sebou mají 3.75 kilometru. V čele je skupina zhruba dvou desítek závodnic, nejlepší z Češek Kateřina Beroušková ztrácí zhruba 26 sekund a drží 30. příčku. 

8:34
8:37

Vedoucí skupinka skiatlonistek pomalu řídne, v čele už je hlavní favoritka Norka Marit Björgenová před Švédkou Kallaovou a krajankou Wengovou. 

8:38

Běžkyně se přezouvají, první polovina závodu je za námi. V čele je Wengová, ovšem Björgenová ztrácí jen dvě sekundy. Vedoucí skupina čítá nyní 14 jmen, Češky mezi nimi nefigurují. Nejlepší Beroušková je aktuálně 34. 

ZOH 2018, skiatlon Ž: přezouvání
ZOH 2018, skiatlon Ž: přezouvání | Foto: Reuters
8:47

Běžkyně se blíží k cíli, v čele je po 11 kilometrech Björgenová před Kallaovou, ale v rozmezí tří sekund je osm závodnic.

8:51

Charlotte Kallaová jde do trháku, Norky její nástup zatím nezachytily, Björgenová ztrácí skoro deset sekund. Do cíle zbývá 1500 metrů. 

8:56

Švédka Charlotte Kallaová je v cíli skiatlonu a bere první zlato her z Pchjongčchangu, stříbro patří Norce Marit Björgenové a bronz získala Krista Parmakoskiová z Finska. 

ZOH 2018, skiatlon Ž: Charlotte Kallaová
ZOH 2018, skiatlon Ž: Charlotte Kallaová | Foto: Reuters
9:00

Do cíle skiatlonu dobíhají i Češky, Petra Nováková obsadila 28. místo se ztrátou více než tří minut, Kateřina Beroušková je 38., Barbora Havlíčková 43. a Petra Hynčicová 47. 

9:08

Korejští hokejisté, kteří budou prvním soupeřem české reprezentace na olympijských hrách, schytali v generálce debakl 1:8 s ruským výběrem pod hlavičkou OSR. Korejci prohráli tři ze čtyř přípravných zápasů před olympijským turnajem. Před týdnem podlehli 1:3 Kazachstánu, který pak v odvetě zdolali 3:0. Ve čtvrtek nestačili na Slovinsko těsně 1:2.

9:35

Výsledky ženského skiatlonu 2×7,5km:

1. Kallaová (Švéd.) 40:44,9, 2. Björgenová (Nor.) -7,8, 3. Pärmäkoskiová (Fin.) -10,1, 4. Anderssonová (Švéd.) -10,9, 5. Digginsová (USA) -14,7, 6. Von Siebenthalová (Švýc.) -17,6, 7. Stadloberová (Rak.) -26,6, 8. Něprjajevová (OSR) -33,0, 9. Wengová (Nor.) -40,7, 10. Nilssonová (Švéd.) -48,9, …28. Nováková -3:10,7, 38. Beroušková -3:47,8, 43. Havlíčková -4:27,2, 47. Hynčicová (všechny ČR) -4:57,5.

ZOH 2018, skiatlon Ž: Marit Björgenová, Charlotte Kallaová a Krista Pärmäkoskiová
ZOH 2018, skiatlon Ž: Marit Björgenová, Charlotte Kallaová a Krista Pärmäkoskiová | Foto: Reuters
9:44

Ester Ledecká se těší na start na olympiádě. Začne v pondělí na lyžích, favoritkou na zisk medaile je ale na snowboardu. Páteční zapálení olympijského ohně v olympijské vesnici nesledovala. "Nechala jsem se zavolat, jenom když nastupoval americký tým, protože jsem chtěla vidět Mikea," připomněla svého tréninkového partnera ze SG Pro Teamu. "Jinak jsem se nedívala," dodala ke slavnostnímu ceremoniálu.

Foto: Herbert Slavík
9:53

Připomeňme, že za necelou hodinu a půl začíná závod jednotlivců na saních, ve kterém se představí jednatřicetiletý český závodník Ondřej Hyman.

Ondřej Hyman při tréninku na ZOH 2018
Ondřej Hyman při tréninku na ZOH 2018 | Foto: Reuters
9:57

Marit Björgenová se stala nejúspěšnější ženou zimních olympiád. Björgenová sice zlato ze Soči neobhájila, ale druhým místem dnes vylepšila svou olympijskou medailovou bilanci na rekordních 11 cenných kovů. Na kontě má šest zlatých, čtyři stříbrné a jednu bronzovou. O první místo v pořadí žen na zimních hrách se dosud s deseti medailemi dělila s dalšími běžkyněmi Ruskou Raisou Smetaninovou a Italkou Stefanií Belmondovou.

ZOH 2018, skiatlon Ž: Marit Björgenová, Charlotte Kallaová
ZOH 2018, skiatlon Ž: Marit Björgenová, Charlotte Kallaová | Foto: Reuters
10:11

Včerejší zahájení olympijských her bylo jedním z těch levnějších v historii olympiád. Přesto přišlo na více než miliardu. Hlavní tvůrce programu měl obavy pouze z vynášení olympijské pochodně po schodech. "Že oheň vynesou po 120 schodech společně jihokorejská a severokorejská hokejistka, se definitivně rozhodlo až den před zahájením. To byla jediná věc, kterou jsme nemohli vůbec natrénovat, takže jsem byl hodně nervózní," řekl Song Sung Hwan. Všechno ostatní prý měli stokrát vyzkoušené.

10:20

Takto včera vypadala česká výprava na oficiálním zahájení her.

10:32

Olympiáda občas přináší i docela drobné lidské příběhy. Krasobruslařka Meagan Duhamelová si z minulé návštěvy olympijského Pchjongčchangu přivezla křížence trpasličího jezevčíka jménem Mu-te. Zachránila mu život, protože její nový zvířecí miláček se narodil na trhu se psím masem, odkud se psi dodávají do restaurací. Kanaďanka Duhamelová, která s Ericem Radfordem získala dva světové tituly v kategorii sportovních dvojic, je vegankou a velkou milovnicí zvířat. Psa zachránila díky jeho chování. "Miloval sedět s mnichy během meditace a jógy. Pomyslela jsem si: Panebože, tenhle pes má možná výjimečnou spirituální energii. To byl důvod, proč jsem si ho vybrala," vyprávěla.

10:52

Pořadatelé se před olympijskými hrami v Pchjongčchangu obávali možných kybernetických útoků. Jak se ukázalo, jejich obavy byly nejspíš oprávněné. K počítačovému útoku mělo velmi pravděpodobně dojít během včerejšího zahájení her. "Zatím nemůžeme potvrdit, že došlo ke kybernetickému útoku. Došlo ale k narušení podpůrných systémů během včerejšího ceremoniálu," řekl Reuters mluvčí her Sung Baik-you. Situaci prošetřují bezpečnostní experti.

11:00

Ženský hokej, skupina B: Švédky se, možná trochu překvapivě, trápily v úvodním zápase ženského turnaje s Japonkami. Nakonec "Tre Kronor" zvítězily 2:1, vítěznou branku zaznamenala ve 42. minutě Hjalmarssonová.

Švédsko - Japonsko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).

Hokej Ž, Švédsko-Japonsko: Sara Hjalmarssonová slaví gól
Hokej Ž, Švédsko-Japonsko: Sara Hjalmarssonová slaví gól | Foto: Reuters
11:15

Bývalá tyčkařka Jelena Isinbajevová Rusům na olympijských hrách věří.

11:16

Před malou chvílí začal závod s českou účastí. V závodu jednotlivců na saních se objeví jednatřicetiletý Ondřej Hyman.

11:18

Osud nedělního olympijského sjezdu v Pchjongčchangu je stále nejistý. Vítr by měl podle předpovědi zesílit na 72 kilometrů v hodině, což je hodnota, při níž už nahoru nejezdí lanovka. Pořadatelé až hodinu před startem oznámí, jestli se jeden z nejsledovanějších závodů her pojede podle plánu, tedy od 3:00 středoevropského času.

Kjetil Jansrud při tréninku na olympijský sjezd
Kjetil Jansrud při tréninku na olympijský sjezd | Foto: Reuters
11:29

Po kolizi v závodě na 1 500 metrů skončil v bariéře čínský rychlobruslař, stříbrný medailista ze Soči Han Tianyu. Podrobnosti připravujeme.

ZOH 2018, short track 1500 M: Chan Tchien-jü padá
ZOH 2018, short track 1500 M: Chan Tchien-jü padá | Foto: Reuters
11:39

Premiéru na olympijských hrách za sebou má běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková, která v cíli slzela dojetím poté, co dojela na 43. místě.

11:50

Za deset minut startuje závod v rychlobruslení na 3000 metrů, ve kterém se představí Martina Sáblíková. Ze závodu Aktuálně.cz přináší samostatný online přenos.

11:52

Na utkání japonských hokejistek proti Švédkám se přišel podívat také japonský premiér Šinzó Abe.

Hokej Ž, Švédsko-Japonsko:japonský premiér Šinzó Abe
Hokej Ž, Švédsko-Japonsko:japonský premiér Šinzó Abe | Foto: Reuters
11:56

Sáňkař Ondřej Hyman na průběžně prvního Rakušana Davida Gleirschera ztrácí 0.672 sekundy. První jízdu zajel za 48.324 sekundy. 

11:58

O první českou medaili budou krátce po Martině Sáblíkové bojovat také české biatlonistky Markéta Davidová, Jessica Jislová, Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. Závod začíná v 12.15 a Aktuálně.cz jej přenáší v samostatném online přenosu.

12:16

Změna na soupisce hokejového týmu Olympijských sportovců z Ruska. Zraněného obránce Dinara Chafizullina z Petrohradu nahradil v nominaci ruského hokejového výběru vystupujícího pod hlavičkou OSR jeho klubový spoluhráč Jegor Jakovlev, oznámil trenér sborné Oleg Znarok.

12:23

Nikola Zdráhalová je zatím čtvrtá z osmi závodnic na trati. Martina Sáblíková na svou jízdu zatím čeká.

ZOH 2018, rychlobruslení 3000m Ž: Nikola Zdráhalová
ZOH 2018, rychlobruslení 3000m Ž: Nikola Zdráhalová | Foto: ČTK
12:29

O show se při short tracku postaraly severokorejské roztleskávačky. Za synchronizaci by si zasloužily jedničku.

12:32

Veronika Vítková je v závodě na 3000 metrů průběžně třetí, na první střelbě byla bezchybná. Více v samostatném onlajnu.

12:43

Sáňkař Ondřej Hyman je po prvním kole olympijské soutěže třiadvacátý. Překvapivě vede Rakušan David Gleirscher, německý obhájce zlatých medailí z Vancouveru i ze Soči Felix Loch je za ním o 22 tisícin sekundy druhý.

Ondřej Hyman při tréninku na ZOH 2018
Ondřej Hyman při tréninku na ZOH 2018 | Foto: Reuters
12:50

Závod rychlobruslařek na 3000 metrů je ve své polovině. Nikola Zdráhalová je průběžně šestá. Více informací v online přenosu.

13:01

Za pár minut se bude na ženském hokejovém turnaji psát historie. Proti Švýcarkám nastoupí spojený tým složený z hokejistek obou Korejí. 

13:03

Veronika Vítková stále drží průběžnou třetí pozici v cíli a je ve hře o medaili. Na trati zbývá přes třicet závodnic. Závod vede s náskokem Dahlmeierová.

13:14

Veronika Vítková má medaili na dosah. Ohrožuje ji už jen Irene Cadurischová, o to ale více.

13:20

Česko má první medaili z Pchjongčchangu! Veronika Vítková bere ze závodu na 3000 metrů bronz. Zvítězila suverénně německá závodnice Dahlmeierová.

13:30

Martina Sáblíková je na startu a bude usilovat o druhou českou medaili v jednom dni.

13:32

Martina Sáblíková nakonec na medailové umístění nedosáhla. V závodě na 3000 metrů skončila čtvrtá o půl sekundy. První tři místa ovládly Nizozemky, zvítězila Achtereekteová.

13:44

Vzhledem k nízkému počtu rozdaných medailí Česko díky Veronice Vítkové poskočilo mezi národy v medailovém pořadí na 5. místo. Vede Nizozemsko díky rychlobruslařkám, které ovládly trať na tři kilometry.

13:50

Takto si olympiádu užívají korejské fanynky. Ty mimo jiné podporují také složený tým hokejistek, který právě teď hraje proti Švýcarkám. Korejky prohrávají po první třetině 0:3.

ZOH 2018: korejská fanynka
ZOH 2018: korejská fanynka | Foto: Reuters
13:54

České sportovce na olympiádě podporuje také Gabriela Koukalová, kterou do Pchjongčchangu nepustily zdravotní problémy.

Lidi na pláži na mě koukali jako na blázna, nechápu vůbec proč?! 🤪 Vždyť olympijske hry jsou zahájeny, tak je přeci nejvyšší čas hodit se do gala jako správný fanoušek a začít fandit naplno, ať už jste kdekoliv 🤞🤩👏 ...nenechte se zmást, opravdu je mi moc líto, že na olympiádě nejsem taky a nemůžu bojovat o medaile. Tiše závidím sportovcům to napětí a emoce, které k olympiádě neodmyslitelně patří a věřím, že se mi poštěstí to v životě ještě alespoň jednou zažít. Teď ale ze všeho nejvíc držím palce všem našim sporťákům, aby se jim podařilo prodat maximum toho, co v přípravě poctivě natrénovali a co svému sportu obětovali, skvěle reprezentovali Českou republiku a hlavně aby se ničím nesvazovali a měli ze svého výkonu radost...a ideálně i medaili k tomu🥇🥈🥉😉 Jak se na hry těšíte vy? Komu budete nejvíc fandit? A kolik tipujete, že přiveze česká výprava medailí? Mějte se krásně a fanděte se mnou! Vaše Gábi Český olympijský tým #czechteam #raskovka #GearSport Uriage

Zveřejnil(a) Gabriela Koukalova dne 10. Únor 2018
14:07

Medailovému pořadí vládnou Nizozemci, kteří získali čtyři medaile. První medaili už má také Olympijský tým Ruska.

14:11

Konečné výsledky z ženského rychlobruslení na 3000m: 1. Achtereekteová 3:59,21, 2. Wüstová 3:59,29, 3. De Jongová (všechny Niz.) 4:00,02, 4. Sáblíková (ČR) 4:00,54, 15. Zdráhalová (ČR) 4:11,36.

14:13

Hokejistky Švýcarska drtí Koreu ve druhé třetině už 5:0.

ZOH 2018, Švýcarsko-Korea Ž: Alina Müllerová slaví gól
ZOH 2018, Švýcarsko-Korea Ž: Alina Müllerová slaví gól | Foto: Reuters
14:18

Takto se ze své první individuální olympijské medaile v kariéře radovala Veronika Vítková.

14:25

Výběr zajímavostí ze sociálních sítí můžete zhlédnout v olympijském Sociálu. Například biatlonista Michal Šlesingr se pochlubil, jak vypadá jeho pokoj v olympijské vesnici.

14:30

Ve druhém dni olympijských her zbývá rozdat už jen jednu sadu medailí, a to ve skocích na lyžích. Mezi skokany jsou také Roman Koudelka Viktor Polášek.

14:44

Roman Koudelka je v tuto chvíli se skokem dlouhým 98 metrů na průběžném sedmnáctem místě. Povedlo se mu kvalifikovat do druhého kola.

14:46

Sáňkař Ondřej Hyman je po polovině olympijské soutěže dvacátý. Po dvou kolech vede Němec Felix Loch, který po triumfech z Vancouveru i ze Soči míří za třetí zlatou medailí. Třikrát za sebou dokázal na saních olympijské hry vyhrát jen jeho slavný krajan Georg Hackl. Závody saní pokračují zítra.

14:52

Aktuální výsledky z curlingu smíšených dvojic:

5. kolo: Čína - USA 6:4, Norsko - Finsko 7:6, Kanada - Švýcarsko 7:2, Korea - OSR 5:6.

6. kolo: OSR - Kanada 2:8, Norsko - USA 3:10, Švýcarsko - Korea 6:4, Finsko - Čína 5:10.

Průběžné pořadí: 1. Kanada 5 výher/1 porážka, 2. Norsko, OSR a Švýcarsko 4/2, 5. Čína 3/3, 6. Korea a USA 2/4, 8. Finsko 0/6. Kanada má jistý postup do semifinále.

14:55

Martina Sáblíková téměř jistě vynechá pondělní závod na 1500 metrů a bude se soustředit na pětikilometrovou trať, kde je výrazně silnější. 

15:00

Čerstvé ohlasy z Pchjonngčchangu. "Povedlo se získat medaili hned prvním závodem a teď už budeme moct jet z olympiády s tím, že se povedlo něco, na co může být zase český národ hrdý," řekl trenér Ondřej Rybář.

15:08

První medaile pro Korejce. První zlatou medaili pro domácí Korejskou republiku získal na olympijských hrách v Pchjongčchangu v úvodní disciplíně v shorttracku Lim Hjo-čun. Jednadvacetiletý reprezentant porazil v závodu na 1500 metrů držitele světového rekordu Sjinkieho Knegta z Nizozemska.

15:23

Po polovině soutěže skokanů na středním můstku vede Polák Stefan Hula před svým krajanem a lídrem Světového poháru Kamilem Stochem a Norem Johannem Andrem Forfangem. Roman Koudelka postoupil do druhého kola na 26. místě, Viktor Polášek skončil čtyřiačtyřicátý. První kolo několikrát přerušil vítr a program se natáhne přes půlnoc místního času.

ZOH 2018, skoky střední můstek M: Stefan Hula
ZOH 2018, skoky střední můstek M: Stefan Hula | Foto: Reuters
15:30

Spojeným tým hokejistek z Jižní a Severní Koreje podlehl Švýcarkám 0:8. Švýcarsko získalo už v první třetině vedení 3:0, které nadále navyšovalo. Připojení severokorejských hráček k týmu Jižní Koreje se před začátkem her nelíbilo kanadské trenérce.

16:20

Nekonečný závod skokanů na středním můstku zná svého vítěze. Stal se jím Němec Andreas Wellinger, kterého na stupních vítězů doplní Johann André Forfang a Robert Johansson z Norska.

ZOH 2018, skoky střední můstek M: Andreas Wellinger
ZOH 2018, skoky střední můstek M: Andreas Wellinger | Foto: Reuters
16:25

Bez medaile končí duo Poláků Stefan Hula a Kamil Stoch. Ti byli po nadějném prvním kole v nejlepší pozici, ale druhé kolo nevyšlo po dlouhém čekání kvůli větru ani jednomu z nich. Hula skončil pátý, Stoch čtvrtý, Roman Koudelka bere 25. místo.

16:30

Soutěž skokanů na středním můstku byla tou poslední v rámci druhého olympijského dne. Děkujeme vám za pozornost a na pokračování se programu her v Pchjongčchangu se těšíme zase zítra ráno!

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy