Vyloučení běloruských kanoistů z OH bylo podle arbitráže chybné

ČTK ČTK
23. 1. 2017 18:42
Vyřazení běloruských rychlostních kanoistů z olympijských her v Riu de Janeiro bylo neopodstatněné. Světová kanoistická federace ICF loni v červenci kvůli opakujícím se dopingovým případům vyloučila běloruské muže na rok z mezinárodních soutěží, sportovní arbitráž CAS však dnes tento trest zrušila. Během dubnového přípravného kempu ve Francii porušilo antidopingové předpisy pět běloruských kanoistů. Všichni měli pozitivní test na meldonium a policie při razii výpravě zabavila podezřelé preparáty a zdravotnické vybavení. Podle výroku arbitráže však ICF sáhla k plošnému trestu chybně, jelikož pro něj neměla dostatek důkazů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy