Prskavec ho nepustil do závodního pole, tak Hradilek v Tokiu trénuje Brazilce

ČTK ČTK
23. 7. 2021 22:49
Vodní slalomář Vavřinec Hradilek se v Tokiu účastní počtvrté olympijských her a podruhé za sebou v nezávodní roli. Stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 působí v Japonsku v roli trenéra brazilské výpravy.
Vavřinec Hradilek.
Vavřinec Hradilek. | Foto: Milan Kammermayer

Hradilek závodil pod pěti kruhy v Pekingu 2008 a o čtyři roky později v Londýně. Na další hry se už v kategorii kajakářů nedostal přes Jiřího Prskavce a před pěti lety v Riu de Janeiro působil jako televizní expert. Nyní si vyzkouší díky přátelství s brazilským kajakářem Pepem Goncalvesem další roli.

"Když jsem vstoupil do olympijské vesnice, ten pocit je pořád stejný, je to olympiáda, která sdružuje všechny sportovce světa," řekl České televizi Hradilek, jenž je zároveň vedoucím brazilského týmu. "Aby se vším byli srozuměni závodníci a ještě zástupci brazilského olympijského výboru, tak to nějaká práce je. Nechci říct, že se nezastavím, ale je toho docela dost," dodal mistr světa z Prahy 2013.

Čtyřiatřicetiletý Hradilek navzdory práci u brazilského týmu přiznal, že bude držet palce i svým krajanům. "Jsem Čech, jsem na to hrdý a budu velmi rád, když na tom naši budou co nejlépe," uvedl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy