Strakonicím medaile unikla. Španělští vodní pólisté s Faměrou prohráli boj o bronz

8. 8. 2021 8:37
Strakonický vodní pólista Martin Faměra v Tokiu na olympijskou medaili v dresu Španělska nakonec nedosáhl. Úřadující vicemistři světa podlehli v duelu o bronz Maďarsku 5:9 a olympijské vystoupení po vítězné šestizápasové šňůře v základní skupině a čtvrtfinále uzavřeli dvěma porážkami. Zlaté medaile z Ria de Janeiro obhájili reprezentanti Srbska.
Španělský vodní pólista Martin Faměra na OH 2020
Španělský vodní pólista Martin Faměra na OH 2020 | Foto: Reuters

Faměra, jenž po šestiletém angažmá v Barceloně získal vloni na jaře i španělský pas, nastoupil do zápasu o třetí místo opět v základní sestavě.

Po úvodních dvou čtvrtinách držely týmy vyrovnané skóre, ve druhém poločase ale Španělé už neskórovali, zatímco soupeři přidali další čtyři branky.

Maďarsko, které je s devíti olympijskými tituly nejúspěšnější reprezentací ve vodním pólu, se tak pod pěti kruhy vrátilo na medailové příčky poprvé od Pekingu 2008. V Londýně i Riu de Janeiro skončili Maďaři na pátém místě.