Vlajku už nesli Hilgertová, Doktor i Jágr. Kdo bude jejich pokračovatelem v Riu?

Kdo ponese českou vlajku tentokrát?
Lillehammer 1994 - Poprvé vyšla na stadion samostatná česká výprava, kterou vedl běžec na lyžích PAVEL BENC. Tehdy už věděl, co dělá, protože si stejnou funkci vyzkoušel o dva roky dříve v Albertville.
Atlanta 1996 - V Barceloně získal stříbro, o čtyři roky později dostal do ruky vlajku. Na amerických letních hrách byl vlajkonošem české výpravy skifař VÁCLAV CHALUPA. V závodě mu už pak tolik štěstí nepřálo, skončil pátý.
Nagano 1998 - Na olympiádě, která zůstane navždy zapsaná v české sportovní historii díky slavnému triumfu hokejistů, se ujal čestné funkce další běžec na lyžích LUBOMÍR BUCHTA.
Sydney 2000 - Komu jinému dát vlajku do ruky na zahajovacím olympijském ceremoniálu než dvojnásobnému šampionovi letních her MARTINU DOKTOROVI. V Sydney tak vykročil jako první Čech na stadion právě rychlostní kanoista.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 8. 2016 6:05
Připomeňte si, kteří sportovci nesli českou vlajku při zahajovacím ceremoniálu letních i zimních olympiád. Na koho čeká tato čest tentokrát?
 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy