Vítková má po smíšené štafetě pažbu zbraně na tři kusy

ČTK ČTK
20. 2. 2018 15:03
Vítková si ve smíšené štafetě po kolizi s Američankou poškodila zbraň, do ženské štafety ale bude pažba slepená.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Pro biatlonistku Veroniku Vítkovou skončila smíšená olympijská štafeta smolně. Při předávce do Češky vrazila Američanka a bronzová medailistka ze sprintu v Pchjongčchangu při pádu rozbila pažbu zbraně na tři kusy. Trenéři věří, že do ženské štafety bude zbraň v pořádku.

Vítková dojela první úsek po výtečné stíhačce v posledním kole čtvrtá a vyslala na trať mladou Markétu Davidovou. Při tom jí ale Susan Dunkleeová z USA šlápla na lyži. "Spadla jsem. Bylo to v nulové rychlosti, takže mně nic není, ale zbraň to odnesla dost," řekla novinářům. V ruce držela jeden menší kus a další dva jí visely na zádech.

Vlastní náhradní zbraň nemá a po svém úseku nevěděla, co bude dělat. A měla pocit, že se na ni lepí smůla. "Přijde mi, že to tak je," přikývla Vítková, která si v závodě s hromadným startem nevšimla spadlého terče a běžela trestné kolo navíc.

Vše k olympijským hrám v aplikaci Facebook Messenger

Facebook Messenger

Objednejte si zasílání zpráv přes aplikaci Facebook Messenger. Přihlaste se přes svůj účet na Facebooku, klikněte na tlačítko "Začněte" a vyberte si zpravodajství podle vaší preference.

Trenéři Vítkovou uklidňovali, protože si věřili, že pažbu slepí. "Ne, nevěřím, vím to. Na štafetu bude připravená. My to zvládneme," řekl rozhodně šéftrenér Ondřej Rybář a jeden z asistentů Aleš Ligaun rychle doplnil: "Za deset hodin je tady."

Není poprvé, že mají biatlonisté rozbitou pažbu. Předloni na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě se něco podobného stalo Ondřeji Moravcovi a za pár dnů už ji měl jako novou. "Zlatý český ručičky, zvládnou věci maličký. Vrchní lepič Pepča je v Česku, ale bude přítelem na telefonu," zmínil kouč žen Zdeněk Vítek Rybářova švagra Josefa Šenberka, který má v Budíkově na Českodubsku truhlářskou dílnu.

Štafeta žen se jede ve čtvrtek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy