Video: Tady bude Sáblíková bojovat o zlato. Podívejte se na rychlobruslařský ovál v Kangnungu

Sport Reuters Sport, Reuters
6. 2. 2018 14:15
Už v sobotu po obědě se budou v rychlobruslařské hale Kangnung rozdávat jedny z prvních olympijských medailí her v Pchjongčchangu 2018. V závodě na 3000 metrů o ně budou usilovat i české reprezentantky Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová. Podívejte se na přiloženém videu, jak to v olympijské hale vypadalo při prvním oficiálním tréninku, který se zde uskutečnil v pondělí odpoledne.
Rychlobruslaři testovali před zahájením olympijských her závodní trať | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy