Mimořádná zpráva

Diskuse k článku: Video: Ale já ten závod vyhrát chtěla, usmívá se Ledecká. Ještě teď se mi točí hlava

Video: Ale já ten závod vyhrát chtěla, usmívá se Ledecká. Ještě teď se mi točí hlava Do každého závodu jdu s tím, že ho chci vyhrát, nejde mi o to, být desátá, řekla Ester Ledecká po zlatém olympijském závodu v super-G.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

před 26 minutami

Štafeta dorostenců získala na juniorském MS v biatlonu stříbro

Česká biatlonová výprava se zásluhou štafety dorostenců dočkala na juniorském mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide první medaile. Postarali se o ni Ondřej Mánek, Josef Kabrda a Jonáš Mareček, kteří si doběhli pro stříbro v závodě na 3×7,5 kilometru.

Čeští mladíci navázali na své předchůdce z roku 2018, kdy v Estonsku skončili druzí Vítězslav Hornig, Tomáš Mikyska a Mikuláš Karlík. Zlato dnes získali Norové, bronz Rusové.

V juniorské kategorii se zatím o nejlepší český výsledek postarala Tereza Vinklárková pátým místem ve vytrvalostním závodu na 12,5 km. Dorostenec Mareček doběhl na stejné distanci čtvrtý. Šampionát potrvá do neděle.

Basketbalistky USK si výhrou nad Orenburgem pojistily v Eurolize druhé místo

Basketbalistky USK Praha v Evropské lize vyhrály 86:67 v Orenburgu a dvě kola před koncem základní části si pojistily postup do čtvrtfinále z druhého místa. Na vedoucí Jekatěrinburg ztrácejí český mistryně jedno vítězství, ale s obhájcem titulu mají horší vzájemnou bilanci.

USK v dosavadním průběhu Euroligy prohrál jen dvakrát, pokaždé s pětinásobným vítězem soutěže Jekatěrinburgem, a roli favorita potvrdil i v Orenburgu. Naděžda s českým celkem držela krok jen v prvním poločase, pak převzal otěže výběr trenérky Natálie Hejkové.

Velkou zásluhu na vítězství měla Valériane Vukosavljevičová, která s bilancí 19 bodů, osmi doskoků a devíti asistencí neměla daleko k zisku triple doublu. Nejlepší střelkyní USK byla s 21 body Brionna Jonesová, dalších 18 bodů přidala Alyssa Thomasová, jež navíc s 19 doskoky vyrovnala rekord euroligové sezony Stephanie Mavungaové z Montpellieru.

USK zápasem v Orenburgu zakončil týdenní pobyt v Rusku, který odstartoval minulý týden porážkou 65:88 s Jekatěrinburgem. Ve zbývajících dvou kolech obhájkyně bronzových medailí nastoupí 19. února doma proti Benátkám a základní část zakončí o týden později zápasem na palubovce Braines.

Evropská liga basketbalistek - 12. kolo:

Skupina A:

Orenburg - USK Praha 67:86 (21:20, 37:40, 53:60)

Nejvíce bodů: Wheelerová 22, Veramejenková 11, Nizamovová a Turnerová po 8 - B. Jonesová 21, Vukosavljevičová 19, Thomasová 18. Fauly: 25:23. Trestné hody: 24/13 - 28/21. Trojky: 10:3. Doskoky: 23:55.