Ve sprintu jsem neměl smůlu, řekl si Fourcade. A pak obhájil ve stíhačce zlato ze Soči

ČTK ČTK
12. 2. 2018 18:36
Úvodní závod v Pchjongčchangu vládci biatlonového Světového poháru nevyšel, ale ve stíhačce už Martin Fourcade ztracenou formu našel a jako první v historii obhájil v této disciplíně zlatou medaili.
Zabalený Martin Fourcade obhájil v Pchjongčchangu zlato ze stíhačky.
Zabalený Martin Fourcade obhájil v Pchjongčchangu zlato ze stíhačky. | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Francouzský biatlonista Martin Fourcade den po nepovedeném sprintu našel ztracenou střeleckou formu a jako první v historii dokázal obhájit olympijské zlato ve stíhacím závodu. Zatímco v neděli minul terč třemi z deseti ran, dnes v Pchjongčchangu neuspěl z dvaceti pokusů jen jednou.

Jedenáctinásobný mistr světa Fourcade přijel do Koreje jako vedoucí muž Světového poháru, ale první vystoupení se mu vůbec nepovedlo a obsadil až osmé místo. "Byl to opravdu zvláštní pocit. Nebyl jsem naštvaný, ale zklamaný, protože jsem nevěděl, kde jsem udělal chybu. Navíc jsem zlato ve sprintu chtěl víc než cokoliv jiného," prohlásil.

"Dneska ráno jsem viděl záběry ze své střelby a všiml jsem si, že podle vlajek byl vítr silnější, než jsem si při střelbě myslel," dodal. "V tu chvíli mi došlo, že jsem neměl smůlu, ale prostě že jsem udělal chybu," přidal Fourcade, který se poučil a po suverénním výkonu si doběhl pro třetí olympijské zlato a celkově pátou medaili z her.

Ve stíhačce udělal na střelnici jedinou chybu a na třetí položce zvládl i dramatický souboj bok po boku o první místo s Arndem Peifferem z Německa. "Tam se rozhodoval závod, protože vítr byl v tu chvíli opravdu zrádný, takže to bylo náročné. Nejtěžší střelba dne," prohlásil Fourcade.

"Dal jsem si s první ranou trochu víc na čas než soupeř. A když jsem ji trefil, tak jsem věděl, že o tom, kdo vyhraje, už můžu rozhodnout jenom já," řekl devětadvacetiletý Fourcade, který se s pěti medailemi vyrovnal dosud nejúspěšnějšímu francouzskému olympionikovi lyžaři Jeanu-Claudu Killymu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy