reklama
 
 

Vyměnila lyže za běhání a školu. Začínám si užívat život, září Vrabcová-Nývltová

10. 7. 2016 13:52
Odhodila lyže a našla zalíbení v běhání. Navíc ji jde tak dobře, že se díky němu kvalifikovala na olympiádu do brazilského Ria. Eva Vrabcová-Nývltová jednoduše našla nový životní směr: "Běhání mi teď dává smysl všeho."

Amsterodam - Přerod běžkyně na lyžích Evy Vrabcové-Nývltové v atletku je nejspíš definitivně dokonán. Třicetiletou vytrvalkyni pohltil běžecký svět natolik, že o lyžích už nepřemýšlí. V následující zimní sezoně rozhodně závodit na běžkách na vrcholové úrovni nebude a není vůbec jisté, jestli se na ně ještě někdy vrátí. Svou druhou ryze atletickou sezonu vyšperkovala osmým místem v půlmaratonu na mistrovství Evropy a chystá se na olympijský maraton v Riu.

"Nikdy neříkej nikdy, ale v tuhle chvíli o tom naprosto nepřemýšlím a užívám si atletický život. Těším se na Vánoce a Silvestr doma, třeba si dojdu v zimě na ples, to je můj sen," líčila česká běžkyně v Amsterodamu. "Letošní zimní sezona určitě nebude. Může se stát, že nějaký český závod pojedu, ale určitě se na to nebudu připravovat. Byla to dneska to úžasná zkušenost a jsem strašně ráda, že můžu říct, že jsem opravdová atletka," uvedla.

Hurá do studia!

Další změnou v jejím životě bude studium oboru sport a zdraví na ústecké vysoké škole. "Je to fantastický, začínám si užívat život," podotkla. Dřív by studovat nemohla, neboť trávila celý podzim na ledovcích a celou zimu na cestách. "Takže si užiju studentský život se vším všudy. Najednou mám hrozně času. Půjdu do kina, trénink v pohodě stíhám, plánuju začít nějakou práci. Běhání mi teď dává smysl všeho," řekla.

Její tréninkovou základnou je Livigno, městečko vysoko v horách na hranici Itálie se Švýcarskem. Byla tam dva týdny před Amsterodamem a chystá se znovu před Riem. V Livignu běhá objemy ve vyšší nadmořské výšce, ale nyní bude muse zapracovat i na rychlosti, která jí dnes v závěru závodu chyběla. Zřejmě osloví i nějaké atletické trenéry, už delší dobu se mluví o zatím neuskutečněné spolupráci s Jarmilou Kratochvílovou.

Lyžování je minulostí

"Trénink rychlosti je to hlavní, čemu se teď budeme věnovat. Nejen do Ria, ale i dál," ujistila, že atletická kariéra není intermezzo. Potřebuje se i vyběhat, i na lyžích totiž patřila spíš mezi tempové závodnice s horším finišem. "Zatím v tom nemáme zkušenost, takže teď je to hodně o studiu," uznala.

Lyžařský svět, v němž se pohybovala 15 let, je pro ni nyní minulostí. Atletická parta vytrvalkyni nabíjí energií. "Plánuju si teď projít centrum a konečně si také užít atmosféru na stadionu, při lyžařských závodech se mi to nikdy nepoštěstilo," prohlásila po doběhu. "Ta atmosféra i v českém týmu je úplně někde jinde a já jsem strašně šťastná, že tady můžu být," radovala se.

autor: ČTK | 10. 7. 2016 13:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama